Коронавірус може «жити» на поверхні телефону і грошах 28 днів – вчені

Вірус, який є носієм хвороби COVID-19, може залишатися інфекційним на таких поверхнях, як паперові банкноти, екрани телефонів і нержавіюча сталь протягом 28 днів, стверджують дослідники.

Про це повідомляє BBC.

Згідно з результатами досліджень національного наукового агентства Австралії, вірус SARS-Cov-2 може жити на поверхнях набагато довше, ніж вважалося раніше.

В цілому вірус найчастіше передається, коли люди кашляють, чхають або розмовляють. Але експерти стверджують, що він також може поширюватися літаючими частками в повітрі, а також перебуваючи на таких поверхнях, як метал, папір і пластик.

Попередні лабораторні дослідження показували, що новий коронавірус може жити протягом двох-трьох днів на банкнотах і склі і до шести днів на пластиці і нержавіючої сталі.

Проте останнє дослідження австралійського агентства CSIRO показало, що вірус здатний жити протягом 28 днів на гладких поверхнях, таких як скло на екранах мобільних телефонів, пластиці і паперових банкнотах при температурі 20 ° C, що приблизно дорівнює кімнатній температурі.

Для порівняння, вірус звичайного грипу може жити при тих же параметрах протягом 17 днів.

«Встановлення того, як довго вірус залишається життєздатним на поверхнях, дозволяє нам більш точно прогнозувати і зменшити його поширення, а також краще захищати людей», – сказав керівник CSIRO д-р Ларрі Маршалл.

Дослідження показало, що вірус виживав менше часу при високих температурах; він переставав бути інфекційним протягом 24 годин при температурі 40 ° C на деяких поверхнях.

Джерело: