Королева зняла корону. Як перша леді Олена Зеленська перемогла коронавірус

Сьогодні, 3 липня, стало відомо про лікування від коронавируса Олени Зеленської. Перша леді довго лежала з інфекцією і поки не до кінця здорова. Дружина президента продовжить боротися з пневмонією вже в домашніх умовах.

«Страна» розповідає про хвороби і поправці Олени Зеленської, а також як її інфікування відбилося на Володимира Зеленського.

Коронавірус Олени Зеленської

Про захворювання Олени Зеленської працівники Офісу президента повідомили в п’ятницю 12 червня, рівно три тижні тому. Вказувалося, що перша леді відчуває себе добре, симптомів немає. Її помістили на амбулаторне лікування, від членів сім’ї ізолювали.

Тести, які здали діти Зеленських Кирило і Олександра, були негативними. Так само, як і у глави сім’ї. У будь-якому випадку, за українськими законами президент повинен був самоізолюватись. Вся справа в тому, що інкубаційний період коронавируса – 14 днів. Дослідження Володимира Зеленського могли б показати позитивний результат пізніше і він був би переносником зарази.В Офісі президента плюс-мінус раз в тиждень повідомляли про стан здоров’я Олени Зеленської. З однієї такої зведення стало відомо, що їй діагностували двосторонню полісегментарну пневмонію. А з іншого – що штучного кисню вона не потребує.

Також заявлялося, що дружина Зе лікувалася антибактеріальними засобами – без конкретики, ніж саме.

Сьогодні з’явилося повідомлення, що сам коронавірус Зеленська перемогла. А ось двосторонню пневмонію вона продовжить лікувати в домашніх умовах. Працівники ВП також написали в соцмережах, що перша леді «щаслива знову бути з сім’єю».

Офис президента фейсбук

Недосамоізоляція Володимира Зеленського

Три тижні тому, через кілька годин після оприлюднення діагнозу Олени Зеленський, її коронавірус стали коментувати в зв’язці з президентом. Як зазначалося вище, за законодавством Володимир Зеленський як контактна особа інфікованої людини повинен був самоізолюватись на два тижні. Але головний санлікар Віктор Ляшко виступив з коментарем, яким дав зрозуміти, що президенту цей закон не писаний.

«Питання ізоляції президента прописане у постанові Кабміну. Але потрібно розуміти, що у нього регулярно проводитимуть тести. Це перша особа, яка приймає рішення ключові для держави, тому епідеміологи можуть прописати певний режим роботи, щоб дотримуючись епідемічної безпеки, продовжувати роботу і виконувати посадові обов’язки», – сказав Ляшко.

Ближче до вечора потрібні закони шанували і в Офісі президента, після виступили з таким рішенням: «Згідно з Конституцією, президент не може нікому делегувати свої повноваження. Стан здоров’я Володимира Зеленського дозволяє йому виконувати службові обов’язки».

У президентському апараті продовжили: «Він обмежує коло фізичного спілкування, переводить наради в онлайн-режим. Очні зустрічі, які передбачають особисте спілкування з главою держави, на найближчі дні виключаються. Так само виключається участь в масових заходах, скасовуються робочі поїздки за межі столиці України. Коло осіб, яким президент спілкується особисто, звужується до охорони і найближчих помічників». У ОП додали, що виключення з цього протоколу можливі тільки в разі виникнення надзвичайної ситуації, що вимагає негайного реагування з боку глави держави відповідно до його конституційних повноважень.

Більш-менш чесно Зеленський дотримувався самоізоляцію два тижні. Хоча він продовжував ходити на роботу, а для організації цього потрібна чимала кількість людей. Ледве розпочалася третя тиждень президент повернувся в звичний режим.

24 червня він вийшов до шахтарів з Львівської області, які страйкували під офісом президента і вимагали погасити перед ними заборгованість із зарплати.

На наступний день, 25 червня, він здійснив робочу поїздку на затоплене Прикарпатті, де спілкувався з масою людей. В масці він був, але про дотримання дистанції мова не йшла.

Арсен Аваков и Владимир Зеленский

Арсен Аваков і Володимир Зеленський на західній Україні 25 червня. Фото: Facebook

А 26 червня Володимир Зеленський був уже на півдні країни, в Херсоні. Назвати екстреною цю поїздку не можна навіть з натяжкою. Там передали в концесію порт, за чим президент приїхав спостерігати. Ще він зустрівся з місцевим бізнесом та аграріями, інспектував будівництво різних об’єктів.

Втім, всі ці робочі візити були здійснені після двох тижнів. Якщо по їх закінченню тест Зеленського на коронавірус показав негативний результат, він вже мав право переміщатися по країні.

strana.ua