Все, що глядачі бачать в телеефірі, вони зазвичай оцінюють за принципом «подобається – не подобається». І це вірно! Але люди по той бік екрану, що працюють над створенням ток-шоу, багато вимірюють інакше – в штуках, гривнях, метрах, кілограмах … Зовсім скоро, 4 серпня, о 10:00 на «Інтері» відбудеться прем’єра нового сезону ток-шоу про якість життя «Корисна програма». Напередодні старту проекту пропонуємо озирнутися назад і подивитися на знімальний процес очима його творців.
Всього в ефір «Інтера» вийшло 120 випусків ток-шоу, а також 54 рейтингу найбільш популярних і корисних продуктів для підвищення імунітету, гарного самопочуття і міцного здоров’я. Найцікавішими для глядачів виявилися випуски про холодець, ряжанка, розчинній каві, курці-гриль, гірчиці і редисці – у цих програм максимальну кількість переглядів. «Корисна програма» розповідає про найпопулярніші продукти, які є на столі кожного українця. Ток-шоу вчить жити смачно, економно і з користю для вашого здоров’я », – каже ведучий Олександр Лук’яненко.
В середньому зйомки одного випуску «Корисною програми» йдуть 1,5-2,5 години. За один день команда встигає зняти 4 програми.
Близько тонни продуктів було куплено для експериментальної перевірки їх якості в студії.
Більше 60 костюмів і образів змінив Олександр Лук’яненко за рік роботи ведучим «Корисною програми». На знімальному майданчику проекту він побував Іваном Грозним, Петром Першим, Олександром Дюма, Антоном Чеховим, Олександром Пушкіним, східним султаном, казковим царем, мушкетером, садівником, вченим і мисливцем. «Історія того, що ми їмо, безпосередньо пов’язана з історією людства. У книгах і щоденниках існує безліч цікавих фактів, заснованих на спогадах сучасників. У ток-шоу ми їх визуализируем, щоб показати: історія – це зовсім не нудно, а ще й смачно! » – розповідає Олександр Лук’яненко.
1112 перевірочних рейдів по супермаркетам, ринкам і елітним магазинам зробила ведуча рубрики «Якість життя» Віра Борсук для «Корисною програми». У сюжетах показувалися не тільки недоліки, з якими стикаються українські покупці, – знімальна група поверталася, щоб проконтролювати, виправлені чи порушення. Далеко не всі були в захваті – 56 раз оператору доводилося буквально за допомогою кулаків захищати техніку, яку намагалися розбити роздратовані герої сюжетів.
Провідні рубрики «Кухонні поради» Дмитро Чистяков і Марина Іскра підготували понад 200 Лайфхак для глядачів «Корисною програми». Бували, звичайно, і курйозні випадки. Одного разу Дмитро і Марина готували сюжет про тривалому зберіганні кавунів – ягоду потрібно було спокутувати в парафіні. В результаті експерименту в парафіні виявився не тільки кавун, а й самі журналісти, причому з ніг до голови. «Кавун таки викупали, завдяки чому зберегли його на півроку – перевірено», – сміється Марина Іскра.
Більше 120 яскравих наукових дослідів провів в рамках програми експериментатор Дмитро Лук’янов, щоб наочно показати, як впливає на наш організм вживання тих чи інших продуктів. У першому сезоні «Корисною програми» студія часто вирувала, диміла і вибухала. При цьому для глядачів все було безпечно. А ось сам Дмитро одного разу мало не постраждав: «У випуску про гірчиці потрібно було провести вогненний трюк. Техніка видиху вогнем проста: тримаючи факел на відстані витягнутої руки, «факір» вихлюпує на полум’я потік пального, попередньо набраного в рот. Щоб трюк вдався, потік повинен представляти не струмінь, а мелкодисперсную суспензія крапельок пального в повітрі. На ділі все вийшло складніше. Перед виходом в студію експерименту я набрав повний рот медичного спирту, проте на факел видув половину, щоб не обпекти обличчя. Решту довелося швидко проковтнути і продовжити діалог з ведучим. Від 96% спирту рот відразу онімів, і говорив я з великими труднощами! »
Понад 3,5 тисяч пар рукавичок було використано за весь час зйомок програми. У кожному випуску ток-шоу під час перевірки якості продуктів в студії експериментів і за її межами ведучий Олександр Лук’яненко разом з експертами та командою проекту використовує від 25 до 35 пар одноразових рукавичок.
У ток-шоу брали участь кілька собак, кішка, свиня, кролик, індик, півень, курка, білка, мавпа, єнот-полоскун, мадагаскарський тарган і навіть хамелеон. Зазвичай все вихованці прибувають в студію ток-шоу в супроводі господарів, а після запису програми мирно їдуть додому. Винятком став хамелеон. Знімальній групі ніяк не вдавалося знайти власника настільки рідкісного домашньої тварини. Довелося купити його в одному з харківських зоомагазинів. На щастя, питання про те, куди прилаштувати дивовижну ящірку після зйомок, швидко зважився: одна з журналістів програми забрала хамелеона додому. Її 9-річний син давно мріяв про екзотичному вихованця. 10.
Понад 12 тисяч киян і гостей столиці побували в студії «Корисною програми» в якості глядачів.
Не пропустіть прем’єру нового сезону ток-шоу «Корисна програма» – у вівторок, 4 серпня, о 10:00 на телеканалі «Інтер».