«Корисна програма»: ТОП-3 продуктів для поліпшення пам’яті

У четвер, 9 липня, о 10:00 на «Інтері» вийшов новий спецвипуск «Корисною програми», присвячений рейтингу продуктів для поліпшення пам’яті. Вам складно зосередитися? Ви постійно щось забуваєте? Ведучий Олександр Лук’яненко разом з експертами ток-шоу розповіли, вживання яких продуктів сприяє активній роботі мозку і як змінити ситуацію на краще без ліків.

Для ефективної роботи головного мозку важливі не тільки фізична активність, повноцінний сон і свіже повітря, але і збалансоване харчування. При нестачі вітамінів і мінералів можуть з’явитися проблеми з пам’яттю, неуважність і втома. Щоб цього уникнути, експерти «Корисною програми» рекомендують включити в свій раціон яйця, горіхи і червону рибу.

ЧЕРВОНА РИБА

(Лосось, горбуша, нерка, кета, чавичі, сьомга, кумжа)

Чим корисна?

«Червона риба – справжній еліксир довголіття, – вважає провідний« Корисною програми »Олександр Лук’яненко. – Вона багата жирними кислотами омега-3, які знижують ризик атеросклерозу, рівень холестерину, роблять шкіру еластичною, а волосся сяючими, плюс – допомагають боротися із запаленнями і зміцнюють імунітет. Червона риба є одним з кращих джерел білка – основної їжі для мозку. Ще вона містить багато вітаміну D, позитивно впливає на роботу нервової системи, а також калій і фосфор, які уповільнюють процеси старіння і зміцнюють кістки ».

Як вживати?

«Щоб отримати максимальну користь, червону рибу рекомендується вживати в їжу регулярно, 2-3 рази в тиждень, – пояснює лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна. – Найкорисніша риба – свіжа. Під впливом високої температури, сольових розчинів і «хімії» відбувається окислення жирних кислот і руйнуються вітаміни. Але є одне важливе доповнення: не всю червону рибу можна вживати в сирому вигляді. Так, тихоокеанські сорти риби більше схильні до зараження гельмінтами, тому перед вживанням її бажано піддавати термічній обробці, глибокому заморожуванню або просолкі. А ось норвезьку і шотландську рибу, вирощену на фермах в штучних умовах, можна вживати і в сирому вигляді ».

Як вибрати?

«По-перше, риба не повинна мати неприємного запаху, – розповідає експерт з якості та безпеки продуктів харчування Олена Сидоренко. – Другий важливий індикатор якості – очі риби. Вони повинні бути світлими, опуклими, блискучими. Якщо у риби мутні, затягнуті плівкою, що впали очі, – вона давно лежить на прилавку. Зябра у червоної риби можуть бути різного кольору – від рожевих до червоних, але важливо, щоб вони були рівномірно забарвлені і без слизу. Сіруваті або зелені зябра говорять про те, що риба підозрілої свіжості. Також попросіть продавця натиснути пальцем на м’якоть риби. Вона повинна бути достатньо пружною і швидко відновлювати форму. Природно, зіпсовану рибу в їжу вживати не можна, це великий ризик для здоров’я ».

ГОРІХИ

Чим корисні?

«Горіхи – скарбниця поліненасичених жирних кислот, які надають позитивний вплив на нервову систему людини, очищають судини від шкідливого холестерину, зміцнюють серце і живлять мозок, активізуючи його роботу і покращуючи пам’ять, – розповідає ведучий« Корисною програми »Олександр Лук’яненко. – Крім того, горіхи – джерело протеїну, тому сприяють швидкому нарощуванню м’язів. А завдяки вітаміну Е покращують стан шкіри, нігтів і волосся. А ще – антиоксиданти, якими багаті горіхи, допомагають боротися із запаленнями і інфекційними захворюваннями ».

Як вживати?

«Все горіхи дуже калорійні: на 100 грамів – 500-750 ккал, тому не варто зловживати ними ввечері, а тим більше на ніч, – стверджує дієтолог Борис Скачко. – Вони ідеальні для денного або ранкового перекусу. Щоб не перебрати з калоріями, можна з’їдати не більше 80 дрібних, 20 середніх або 5-6 штук великих горіхів в день ».

Як вибрати?

«Коли купуєте горіхи, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд і запах, – пояснює агроном Геннадій Бурлака. – Свіжий продукт має легкий і ніжний аромат, а старий – різкий і насичений запах. Якщо купуєте очищені горіхи, розгляньте ядро ​​- воно повинно бути цілісним і не зморщеним. Краще вибирати горіхи у вакуумній упаковці, на якій позначені виробник і термін придатності. Не варто купувати продукт, якщо на шкаралупі виявлені механічні пошкодження, тріщини, відколи – швидше за все, такий горіх виявиться гнилим. Також утримайтеся від покупки, якщо на ядрах горіхів є цвіль або плями. Такі горіхи не можна вживати в їжу ».

ЯЙЦЯ

Чим корисні?

«Холін, який міститься в яєчному жовтку, – дуже важливий вітамін, який грає істотну роль в розвитку дитячого мозку, оскільки є життєво важливим для створення клітин глибинної пам’яті, – розповідає ведучий« Корисною програми »Олександр Лук’яненко. – У яйці – високий вміст білка, а також заліза, фолату і вітаміну А. Всі ці мікроелементи сприяють зростанню, відновленню і розвитку клітин ».

Як вживати?

«Коли треба швидко відновити сили, яйце – кращий вибір, – вважає лікар-гастроентеролог Інна Бутько. – Воно легко засвоюється, не вимагає сил на перетравлення і має чудовий амінокислотний склад, жиророзчинні вітаміни А, D, Е, ряд мінералів, а головне – лецитин і холін. Чим більше холіну, тим краще людина розуміє, краще себе почуває, у нього підвищується настрій і загальний тонус! Здорова доросла людина може щодня вживати по 1 яйцю. Якщо вже є проблеми із зайвою вагою або холестерином, то норму краще знизити до 2-4 штук на тиждень. Для дітей у віці 3-х років досить половинки яйця в день. Найкращий варіант – готувати їх «в мішечок». Будь-білок добре сумісний з овочами. А ось яйця з молоком або хлібом з вершковим маслом – набагато менш вдалі поєднання ».

Як вибирати?

«Вибираючи яйця, ми часто керуємося датами, які вказані на упаковці, але вони говорять лише про те, коли був розфасований продукт, – пояснює експерт з якості та безпеки харчових продуктів Юлія Слива. – Якщо при струшуванні ви не почуєте сторонніх звуків, то можете сміливо вживати яйце в їжу – воно свіже. Якщо ж чути сплески або хлюпання – таке яйце їсти не можна, воно зіпсувалося. Ще один простий спосіб перевірити свіжість яєць – акуратно помістити яйце в ємність з водою. Свіжі яйця тонуть. Полусвежіе стоятимуть на дні на одному кінці – їх можна вживати в їжу. Якщо яйце повністю спливе на поверхню води – воно непридатне до вживання ».

Ще більше інформації про продукти, корисних для поліпшення пам’яті, – в спецвипуску ток-шоу «Корисна програма»:

Рейтинги найпопулярніших і корисних продуктів харчування, а також поради експертів, як вибрати якісні товари, – в ток-шоу «Корисна програма». Дивіться з вівторка по суботу о 10:00 на «Інтері». Вже завтра, 10 липня, на глядачів чекає рейтинг кращих продуктів для вагітних.

Джерело: