Консула України пустили до українців, затриманих в аеропорту Афін

До затриманих в аеропорту Афін громадян України пустили консула, він передав їм речі першої необхідності.

Як пише «Європейська правда», про це у своєму Facebook повідомила одна з затриманих пасажирок, Аня Валевська.

«Український консул щойно особисто відвідав нас. Завдяки йому, у нас тепер є мило, одна пляшка з антисептиком, вода, туалетний папір та матраси», — написала вона близько 12 години дня.

Дівчина також повідомляє, що компанія Wizzair передала для своїх 5 пасажирів бутерброди і воду. Ryanair поки не відреагував.

UPD (05.07, 15.00): Thank you for your active engagement, you are amazing.I was contacted by the media, never thought…

Опубліковано Ania Valevska Неділя, 5 липня 2020 р.

Як повідомлялося раніше, в аеропорту Афін затримали 17 громадян України, у тому числі двох дітей, які прилетіли до Греції з Києва, через заборону на в’їзд до ЄС громадянам третіх країн. Українці прибули до грецької столиці у суботу ввечері двома рейсами: авіакомпанії Ryanair (вилетів із «Борисполя» о 18:00) та авіакомпанії Wizz Air (вилетів о 18:45 з аеропорту «Київ»).

Пасажири повідомили, що їх розмістили у камерах поліцейського відділку на території аеропорту, відібравши усі речі. Залишити дозволили лише телефони без зарядних пристроїв.

Мандрівники скаржаться на те, що у камерах таргани, немає мила й туалетного паперу, їжу і воду їм не надають, але продукти й предмети першої необхідності дозволили придбати за власний рахунок.

Вкотре нагадаємо, що в‘їзд в ЄС загалом залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців. Купівля квитка на рейс не гарантує дозволу на перетин кордону.

Європейський Союз з 1 липня дозволив в’їзд деяким туристам з так званого «безпечного» списку, в який увійшли 15 країн.