Київський університет Шевченка підозрюють в розтраті “кіотських” мільйонів

Поліція розслідує можливу розтрату Київським національним університетом імені Тараса Шевченка 60 мільйонів гривень, які він отримав від уряду Іспанії за «Кіотським протоколом».

Про це з посиланням на джерело в правоохоронних органах повідомляє «Радіо Свобода».

Всього на утеплення, кондиціонери та закупівлю іншого обладнання виділили 172 мільйони гривень. Правоохоронці підозрюють, що 60 млн з них були розтрачені. Повідомляється, що виробництво почали 14 липня по матеріалами Служби безпеки України.

Згідно з документами, в 2018 році тодішнє Міністерство екології та природних ресурсів України та КНУ імені Тараса Шевченка уклали договір про делегування Університету повноважень на здійснення функцій замовника, за яким Університет фактично виступає розпорядником бюджетних коштів.

Цей договір передбачає ремонт навчальних корпусів факультету кібернетики та механіко-математичного факультету, розташованих в Києві за адресами Глушкова, 4-Д і Глушкова, 4-Е відповідно. Йдеться про термомодернізації будівель, утеплення стін, даху, заміну вікон та дверей, модернізації та повної автоматизації внутрішніх інженерних систем

Згідно з проектною документацією, розробленою в 2017 році Київським національним університетом будівництва і архітектури, вартість робіт на факультеті кібернетики досягала 94 мільйонів гривень, а на механіко-математичному факультеті – 80 млн гривень. Роботи повинні були тривати шість місяців.

«Разом з тим за вказівкою керівництва КНУ ім. Т. Шевченка був розроблений новий проект по ремонту зазначених корпусів, оформлений декількома додатковими угодами з додатками, не узгодженими з іспанською стороною і Міністерством екології та природних ресурсів України », – йдеться в документі.

За даними слідства, в тому числі додаткові зміни в технічній документації і первинної угоді порушують технічні умови і терміни її виконання (зокрема, укладено додаткову угоду з генпідрядником ТОВ «Ягуар», яким передбачено завершення робіт не в 2019 році, а до 31 жовтня 2020 року).

Правоохоронці вважають, що новий проект передбачає проведення робіт, в яких відсутня будь-яка необхідність і які не відповідають вимогам використання коштів по «Кіотському протоколу». Зокрема, це утеплення опорних колон з фасаду будівлі, розташованих зовні і не впливають на теплові втрати.

Джерело: