Київ передав ОБСЄ список з 100 осіб для нового обміну полоненими

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна сподівається на найближчих засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) узгодити списки для взаємного звільнення утримуваних осіб.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента України в Telegram-каналі.

Під час робочої поїздки президента України на Донбас, Єрмак заявив, що скоро будуть остаточно узгоджені списки з обміну утримуваних осіб.

«Ми сподіваємося, що на найближчих засіданнях Тристоронньої контактної групи будуть остаточно узгоджені списки з обміну. Ми сподіваємося, що протягом декількох тижнів зможемо говорити про конкретні дати по обміну », – сказав Єрмак.

Крім того, Єрмак додав, що Україна передала Росії список з 22 кримських татар. Їхнє звільнення напередодні глава держави обговорив в останній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним.

«Цей список вже переданий російській стороні. І ми очікуємо, що це питання теж буде вирішене », – сказав Єрмак.

Відзначимо, буквально вчора Глава Офісу президента Андрій Єрмак, який супроводжував Володимира Зеленського в робочій поїздці на лінію фронту 6 серпня, розповідав вже про новий обмін полоненими. За його словами, Україна розраховує обміняти близько 100 утримуваних осіб на таке ж число полонених протягом декількох тижнів.

Заява Єрмак зробив в інтерв’ю Reuters.

Обмін полоненими відноситься до комплексу заходів по зміцненню довіри між сторонами і ставить за мету вийти з глухого кута навколо врегулювання конфлікту на Донбасі, в результаті якого з 2014 року загинули понад 13 000 чоловік. Обмін буде другим в цьому році і четвертим з тих пір, як Зеленський став президентом.

Єрмак повідомив, що Київ передав посередникам в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) список з приблизно 100 прізвищ. Він сказав, що сепаратисти подали приблизно стільки ж. Хоча дата обміну не узгоджена, чиновник висловив надію на те, що це станеться найближчим часом. «Думаю, це займе кілька тижнів», – спрогнозував Єрмак.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що представник Російської Федерації в тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Борис Гризлов заявив, що Київ відмовився складати списки для обміну утримуваними особами.

Джерело: