Кіпр закриває програму з видачі «золотих паспортів»

Влада Кіпру вирішили ліквідувати програму отримання громадянства країни (т.зв. «золоті паспорта» користувалися популярністю і серед українських бізнесменів – Ред.) Через інвестиції в економіку країни. Отримати «золотий паспорт» з 1 листопада цього року стане неможливо.

«Влада прийняла рішення зупинити дію програми« Громадянство через інвестиції »в її нинішній формі, починаючи з 1 листопада», – розповів представник уряду Кіріакос Кушос.

Він так само заявив, що це рішення було запропоновано міністрами внутрішніх справ і фінансів і його підтримали інші члени уряду.

Кіріакос Кушос зазначив, що після завершення розгляду, пов’язаного з цією програмою, уряд вивчить можливість організації нової програми, націленої на залучення іноземних коштів в економіку країни.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на місцеві ЗМІ.

Раніше телеканал «Аль-Джазіра» показав відеозапис, знятий таємно, яка дозволяє припускати, що в кіпрській схемою «золотих паспортів» була корупційна складова.

В цьому році в ЗМІ з’явилася інформація про те, що з 2017 по 2019 рік влада входить в ЄС Кіпру видали «золоті паспорта» майже 1 400 багатим іноземцям, які погодилися в обмін на це інвестувати в економіку країни. При цьому з’ясувалося, що деякі з отримали такі паспорти людей винні у відмиванні грошей, корупції та інших злочинах.

Джерело: