Кількість ПЛР-тестів на коронавірус в Україні за чотири місяці зросла в 100 разів – Степанов

З початку квітня в Україні число ПЛР-тестів на коронавірус, які робляться добу, збільшилася в 100 разів.

Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов під час брифінгу в суботу, 15 серпня.

«Ви бачите, як ми збільшили кількість тестувань. Якщо порівняти з першим тижнем квітня, наприклад, то у нас кількість тестувань збільшено в 100 разів. За чотири місяці ми його збільшили в 100 разів. Якщо було 200 тестувань на день, то зараз це 20 тисяч тестувань за добу, більше 20 тисяч ми робимо, ось як сьогоднішній приклад – 20 979 досліджень. Це тільки методом ПЛР », – розповів він на брифінгу в суботу.

Крім того, уточнив міністр, за минулу добу в Україні було проведено 18 210 досліджень методом ІФА.

«Ми тестуємо в повному обсязі всіх людей, які звертаються з симптомами коронавирусной хвороби. Всі люди, у яких є симптоми коронавирусной хвороби, звертаються, і вони повинні бути протестовані. Звертатися потрібно обов’язково через сімейного лікаря. Якщо немає сімейного лікаря – тоді дзвонити або в екстрену медичну допомогу, або на гарячу лінію, де вам скажуть, яким чином до вас буде направлена ​​бригада для того, щоб вам зробили відповідний тест ПЛР. Ще раз хочу нагадати, якщо у вас є симптоми коронавирусной хвороби, не потрібно відразу їхати, дуже часто через все місто, в лабораторію. Потрібно звернутися саме до сімейного лікаря, щоб була відправлена ​​відповідна бригада, і вам було зроблено тест », – підкреслив Степанов.

Також медики тестують всіх осіб, які контактували з хворими, а також групи ризику.

«Ми тестуємо з певною періодичністю медичних працівників, співробітників Національної гвардії, Національної поліції, Держприкордонслужби. Також тестування повинні проходити люди, які йдуть на госпіталізацію … Тобто ми охопили максимально можливу кількість людей, яким необхідно проводити тестування в умовах пандемії », – зазначив він.

Джерело: