Канада виділить майже $4 млн на безпеку і оборону України – МЗС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Канади Франсуа-Філіпом Шампань, який запевнив, що Канада додатково виділить 4,3 млн канадських доларів (4 млн доларів США) на підтримку сектора безпеки і оборони України.

Джерело: прес-служба МЗС

Деталі: Кулеба повідомив колезі про ситуацію з безпекою на Донбасі і інтенсивні зусилля України з політико-дипломатичного врегулювання в нормандському форматі і на консультаціях в Мінську. Франсуа-Філіп Шампань запевнив, що Канада повністю підтримує зусилля України.

Шампань повідомив про рішення канадського уряду виділити додаткові 4,3 млн канадських доларів на підтримку сектора безпеки і оборони України.

Канадський міністр висловив співчуття Кулебі, всім рідним і близьким загиблих в трагічній катастрофі військового літака Ан-26Ш на Харківщині.

Глава МЗС України повідомив про завершальну стадію формування української делегації для переговорів по розширенню дії Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Сторони приділили увагу поглибленню економічного співробітництва і продовження діалогу щодо лібералізації візового режиму.

Особливо важливою темою розмови стала подальша координація дій перед наступним етапом переговорів з Ісламською Республікою Іран про компенсації за збитий літак рейсу PS752.

Довідка: Між Україною і Канадою підтримується активний політичний діалог, в тому числі у форматі телефонних розмов між президентом Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, останній з яких відбувся 22 вересня, а також між главами МЗС, з питань взаємодії в справі розслідування збитого Іраном українського літака рейсу PS752 в січні 2020 року.

Українська правда

Джерело: