Кабмін знову змінив COVID-правила перетину кордону України

Уряд знову змінив правила в’їзду в Україну з-за кордону, залишивши, зокрема, один критерій для визначення іноземної держави як «країни зі значним поширенням COVID-19».

Як повідомляє «Європейська правда”, про це йдеться в постанові уряду від 12 серпня.

Так, згідно з постановою, державою з широким розповсюдженням COVID-19 тепер є держава, в якому кількість нових випадків реєстрації захворювання на 100 тис. Населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні.

До сих пір існувало два критерії визначення держави як такого, де є значне поширення коронавируса.

Зокрема, Україна включала в «червоний список» держави, де кількість нових випадків на 100 000 населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні, або ж якщо приріст числа інфікованих в них за останні 14 днів перевищує аналогічний за минулі 14 днів на 30 %.

Всі прибулі в Україну з «червоної зони» зобов’язані або піти на 14 днів в ізоляції, або протягом доби здати ПЛР-тест, або приїхати на територію України вже з готовими результатами тестування, зробленого не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Іноземці при в’їзді повинні мати поліс медичного страхування.

У Кабміні нагадали, що перелік держав з широким розповсюдженням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я і переглядається кожні сім днів.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я опублікувало оновлений список держав «червоної» і «зеленої» зон, який визначає необхідність самоізоляції чи здачі тесту після повернення з-за кордону, в понеділок, 10 серпня.

Джерело: