Кабмін ініціює зміни в законодавстві про збільшення штрафних санкцій за засмічення і забруднення водних об’єктів і прибережних захисних смуг.
Про це йшлося на селекторній нараді з питань забруднення побутовими відходами річки Тиса та інших водних об’єктів, повідомляється на сайті Кабміну.
«За 30 років не було створено ні концепції, ні стратегії по утилізації твердих побутових відходів, ні реалізації її на практиці. І в гірських територіях західних областей ця проблема проявляється особливо гостро … Проблема стосується всієї України, і ми повинні почати напрацьовувати кроки для вирішення цієї проблеми на рівні всієї держави, а західні області нехай стануть для нас першим кроком. Потрібно зробити все, щоб побутові відходи зі стихійних звалищ не потрапляли в водні об’єкти », – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль
Шмигаль протягом тижня чекає від голів облдержадміністрацій пропозицій, які дозволять максимально швидко перемогти проблему стихійних звалищ.
Прем’єр-міністр зазначив, що за підсумками наради затверджено комплекс заходів, і уряд буде контролювати його виконання.
Зокрема, комплекс заходів щодо вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів та запобігання забрудненню транскордонних річок передбачає, що обласні та районні держадміністрації, органи місцевого самоврядування та відповідні органи виконавчої влади повинні: забезпечити обстеження ділянок водних об’єктів і заплав і виявлення ділянок забруднення сміттям; забезпечити ліквідацію несанкціонованих і стихійних звалищ і контроль за дотриманням обмежень для прибережних захисних смуг; забезпечити розробку схем санітарної очистки населених пунктів та визначити відповідальних за надання послуг з вивезення побутових відходів; забезпечити фінансування з місцевих бюджетів заходів для збору, вивозу та переробки побутових відходів.
Також органи місцевого самоврядування повинні забезпечити проведення просвітницьких заходів серед населення щодо належного поводження з твердими побутовими відходами.