Ізраїльські військові вигодували пташеня орла за допомогою дрона

Ізраїльські орнітологи за підтримки військових вигодували пташеня білоголового сипа за допомогою дрона. Юна птах з гнізда на півночі країни втратила матір, а зусиль батька було недостатньо для її вирощування, передає NPlus1.

Завдяки підгодівлі з дрона пташеняті вдалося оперитися і кілька днів тому він покинув гніздо. Це перший випадок успішного вигодовування хижого птаха за допомогою безпілотника.

Популяції великих птахів-падальщиков скорочуються по всьому світу. Виною всьому людська діяльність: грифи, сипи, стерв’ятники і кондори гинуть від зіткнень з млинами і лініями електропередач, стають жертвами випадкових і навмисних отруєнь, а також відстрілюються заради використання частин тіла в народній медицині.

Білоголовий сип (Gyps fulvus), поширений в Євразії, а також в Північній і Північно-Східній Африці, поки не відноситься до глобально загрозливих видів. Проте в деяких місцях проживання цих птахів стає все менше. Тому орнітологи з різних країн вживають рішучих заходів. Наприклад, в Ізраїлі благополуччя сипів відстежують за допомогою онлайн-камер на гніздах, установкою яких займається організація «Хижі птахи в прямому ефірі».

За допомогою камер орнітологи можуть в деталях вивчити гніздовий поведінку білоголових сипів і виявити фактори, які загрожують їх благополуччю. Трансляції з деяких гнізд доступні і для простих користувачів, так що вони теж можуть спостерігати за життям птахів.

12 березня 2020 року одну з камер зафіксувала появу пташеня сипа в гнізді на півночі Ізраїлю. Батьки справно годували його, однак на початку червня самка загинула на лініях електропередач. Що залишився самець не кинув пташеня, але поодинці він не міг забезпечити його достатньою кількістю їжі.

Орнітологи з управління охорони природи і національних парків Ізраїлю вирішили допомогти батька-одинака і запропонували підгодовувати пташеня за допомогою дрона. Устаткування для проекту надала компанія XTEND, а управління безпілотником взяли на себе співробітники спецназу з Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

Дрон раз в два-чотири дні приносив до гнізда корм, збагачений вітамінами та харчовими добавками, і залишав його на скельному уступі. Пташеня не боявся пристрою і поїдав принесене м’ясо, що дозволило компенсувати відсутність справжньої матері. Спільні дії фахівців і сипа-батька забезпечили юної птиці повноцінний раціон. Це перший успішний проект з вигодовування пташенят хижого птаха за допомогою дрона. Орнітологи відзначають, що такий підхід краще, ніж вилучення пташеня з гнізда і його вирощування в неволі.

На відео нижче ви можете бачити фрагмент трансляції з гнізда сипів, включаючи годування за допомогою дрона. Зображення пристрою розмито (мабуть, на прохання військових), але можна припустити, що для вирощування використовувався безпілотник на платформі SKYLORD. У другій половині записи крім білоголових сипів з’являються стерв’ятники (Neophron percnopterus), які намагаються вкрасти корм у пташеняти.

blob:https://www.facebook.com/c910093c-9314-414f-95ad-1b2ab4a9dc73

26 липня, у віці 136 днів і через 52 дні після загибелі матері, повністю оперившийся пташеня покинув гніздо. Протягом наступних місяців він повинен навчитися знаходити їжу самостійно і уникати небезпек. На думку вчених, штучна підгодівля значно підвищила шанси виживання цієї особи. Це повинно стати важливим внеском у збереження ізраїльської популяції білоголових сипів.

Джерело: