Іранські експерти розшифрували частину інформації з «чорних ящиків» збитого літака МАУ

В Ірані місцевим фахівцям вдалося розшифрувати частину інформації з «чорних ящиків» збитого військовими Корпусу вартових ісламської революції літака МАУ над Тегераном.

Про це в неділю, 23 серпня, інформує агентство Associated press з посиланням на іранську Організацію цивільної авіації (ОДА).

Так, глава іранської ОДА Тураджі Дехкани Зангене заявив, що тривалість записів, які були зроблені після вибуху першої запущеної військовими зенітної ракети, становить 19 секунд. При цьому друга ракета вразила літак через 25 секунд після першої і експерт припустив, що в результаті першого попадання ракети робота записуючих пристроїв на лайнері була порушена. Ці дані увійдуть в підсумковий доповідь Тегерана про подію.

Повідомляється, що при отриманні даних з «чорних ящиків» були присутні представники США, України, Франції, Канади, Великобританії та Швеції. Громадяни цих держав загинули в авіакатастрофі під Тегераном.

Катастрофа літака МАУ під Тегераном сталася 8 січня 2020 року. Іранські засоби ППО випустили ракети по українському літаку, в результаті загинули 176 осіб. Спочатку Тегеран заявляв про технічні причини авіакатастрофи, але через кілька днів підтвердив ракетний удар.

Аварія стала найбільшою за кількістю загиблих за всю історію української авіації та першої в історії авіакомпанії МАУ. Також вона увійшла в число 50 найбільших катастроф в історії авіації.

Спочатку в Ірані називали причиною катастрофи технічні проблеми, але згодом Тегеран визнав, що літак збили військові – «через людську помилку».

Нагадаємо, Іран передав самописці французьким експертам. Вони успішно розшифрували «чорні ящики», які підтвердили втручання в роботу збитого в Ірані літака МАУ.

Джерело: