Іран готовий до переговорів про компенсації Україні за збитий лайнер МАУ. Наступний раунд – в жовтні

Іран готовий вести переговори щодо компенсації родичам загиблих за збитий літак МАУ в небі на Тегераном 8 січня. Однак наступна зустріч запланована тільки в жовтні.

Про це заявив глава Авіаційної організації Ірану Тураджі Зангане, повідомляє IRNA.

«Переговори з питань, пов’язаних з катастрофою українського літака, включаючи питання про компенсацію, були ключовими в цих переговорах. Наступна зустріч запланована на жовтень в Тегерані », – сказав він.


Зангане додав, що Іран взяв на себе відповідальність за катастрофу літака МАУ: «Безсумнівно те, що Іран взяв на себе відповідальність за цю помилку, тому він повністю готовий до переговорів про компенсації».

Нагадаємо, в ніч з 7 на 8 січня поблизу столиці Ірану був збитий пасажирський літак Boeing 737, який належав авіакомпанії МАУ. На борту знаходилися 176 чоловік, з них 9 – члени екіпажу. Серед загиблих – 11 українців, двоє були пасажирами. Більшість жертв – з Ірану та Канади.

Пізніше Тегеран зізнався, що збив літак ракетою, прийнявши його за ворожий, так як тоді були період загострення між Іраном і США і Тегеран чекав атаки. Влада Ірану визнавав свою вину повністю, але потім заявили, що помилка сталася не тільки з їхньої вини.

Іран спочатку відмовлявся виплачувати компенсацію і йти на переговори з Україною, але 30 липня переговорний процес пішов. Ми розповідали, що розслідування авіакатастрофи МАУ в Ірані може розтягнутися на п’ять років.

Джерело: