Хто живе довше – песимісти, оптимісти або реалісти: несподіваний висновок вчених

Австралійські вчені з Брісбена довели, що оптимісти живуть довше песимістів, але не довше реалістів. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Ця наукова робота заснована на даних опитування майже трьох тисяч близнюків старше 50 років, які заповнили спеціальні анкети в період між 1993-1995 роками. За добровольцями спостерігали близько 20 років. За це протягом 1 068 з 2 978 учасників опитування померли (аналізувати дані почали в 2017 році – Ред.).

Зниження середньої тривалості життя серед песимістів насамперед пов’язано з серцево-судинним захворюваннями і інсультами, стверджують експерти. Що стосується загрози онкологічних захворювань, то песимісти і оптимісти виявилися в рівних позиціях.

За словами авторів наукової роботи, якщо у людини негативне ставлення до сьогодення та майбуття, то середня тривалість його життя скорочується. Але яскраво виражені оптимісти не живуть довше реалістів. Тобто песимізм скорочує тривалість життя, але оптимізм не подовжує її.

Дослідники вважають, що скорочення тривалості життя песимістів пов’язано із зневажливим ставленням до власного здоров’я і щастя.

Джерело: