Хасиди просять вивезти останки свого духовного лідера в Ізраїль, щоб їм не доводилося їздити в Умань

Хасиди, яким мер Умані хоче заборонити в цьому році приїжджати в місто на єврейський Новий рік (Рош ха-Шана, в цьому році – 18-20 вересня), давно вимагали перевезти останки цадика раббі Нахмана з України до Ізраїлю і тепер це питання знову активізувався .

Про це пише jewishpress.com.

Відповідну петицію до уряду Ізраїлю подав адвокат Шарон Шельцер, який є послідовником Брацлавського хасидизму. Верховний суд зобов’язав уряд і Єврейське агентство пояснити, чому влада не працюють над поверненням з Умані останків відомого цадика раббі Нахмана.

Автор петиції також просить Верховний суд провести термінове слухання з цього питання, оскільки паломництво брацлавських хасидів до Умані залишається під питанням через карантинних обмежень.

У петиції згадуються випадки, коли Ізраїль повертав на батьківщину останки видатних особистостей, а також спроби ізраїльських властей повернути рабі Нахмана.

Нагадаємо, щорічно під час єврейського Нового року в Умані приїздять від 20 до 40 тисяч паломників, щоб відвідати могилу свого духовного лідера – цадика Нахмана, засновника одного з напрямків іудейської релігії – брацлавського хасидизму.

Цього року через коронавируса і карантину мер Умані виступив проти того, щоб хасидів-паломників пускали в місто. Він навіть навіть ночував під Офісом президента, щоб звернути увагу влади на проблему. Рішення по хасидам має бути прийнято в п’ятницю на засіданні уряду України.

Джерело: