Хасиди погодилися слідувати антикарантинним правилам України, але назвали антизаконним рішення міськради Умані

Хасиди, які в умовах карантину намагаються прорватися на могилу свого духовного лідера в Умань, погодилися святкувати Рош-ха-Шана за правилами української влади, але при цьому розкритикували прийняте вчора рішення сесії міськради Умані, згідно з яким в місцях паломництва хасидів з’являться карантинні пункти з поліцією , рятувальниками, співробітники міграційної служби та інші уповноважені посадові особи.

Про це «Країні» повідомили в Міжнародному благодійному фонді імені рабі Нахмана з Бреслава.

«Слід зазначити, що 03 вересня 2020 року Уманським міською радою було прийнято Рішення №1-82 / 7, яке не можна вважати відповідним нормам чинного законодавства України», – йдеться в повідомленні Фонду.

У той же час у Фонді заявили, що з розумінням ставляться до ситуації в цьому році ситуації.

«З урахуванням необхідності дотримання норм протиепідемічного захисту в період паломництва, Державною комісією з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій було розглянуто питання паломництва брацлавських хасидів до міста Умань для святкування Рош-Хашана.
З урахуванням норм чинного законодавства, зокрема положень Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року, були встановлені обмеження, дотримання яких необхідно в період з 15 по 21 вересня 2020 року в районі проведення паломництва.
Фонд вважає за необхідне визначення обмежень, а такоже створення чітких інструкцій, що дозволить забезпечити безпеку як жителів міста Умань, так і паломників-хасидів », – йдеться в повідомленні.

Також у Фонді зазначають, що з початку епідемії коронавируса завжди виконували вимоги МОЗ України: кожен день проходить дезінфекція могили, паломники носять маски і дотримуються соціальної дистанції.

«Паломники, які приїхали з інших країн, теж переживають за своє здоров’я і виконують всі вказівки МОЗ і ВООЗ. Фонд докладе всіх зусиль, щоб паломники чітко дотримувалися встановлених норм », – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, з 15 по 21 вересня в Умані Черкаської області будуть діяти особливі обмеження в зв’язку зі святкуванням Рош ха-Шана (єврейського Нового року) в умовах епідемії коронавируса, які ввела Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Джерело: