Грузія змінила правила в’їзду в період карантину

У Грузії дозволили скоротити термін ізоляції з 14 до 12 днів всім, хто приїжджає з-за кордону, контактував з хворим коронавірусом та іншим людям з підозрою на захворювання.

Відповідний документ опублікований на сайті «Законодавчих вісника» Грузії.

Стільки ж будуть зобов’язані просидіти на самоізоляції громадяни, у яких підтвердився коронавірус без ярковираженний симптомів або ускладнень. Крім того, термін може бути скорочений у разі переведення людини з карантину в самоізоляцію або із самоізоляції в карантин, якщо до приміщення в карантинну зону він перебував певну кількість днів в самоізоляції, або навпаки – до режиму самоізоляції знаходився в карантині.

Також на в’їзді до Грузії необхідно буде показати ПЛР-тест, зроблений максимум за 72 години до перетину кордону. Ті ж, кого не переведуть в карантин, повинні будуть робити ПЛР-тест кожні 72 години протягом 12 днів, а не 14.

Іноземцям доведеться платити за тест самостійно, крім тих, у кого в крові знайдуть імуноглобулін «G» (антитіла, які, імовірно, можуть впливати на виникнення імунітету від коронавируса). Таким людям також не доведеться проходити повторні дослідження.

На даний момент в Грузії відомо про 1 306 хворих коронавірусом, з яких 1 085 вилікувалося і 17 померло. Продовжує лікування 261 пацієнт, на карантині знаходиться 7 597 осіб.

Джерело: