Госаукціон виставив на продаж реактивні літаки. Їх ціна починається від 55 тисяч гривень

Багато літаків вже віджили своє, на них вицвіла фарба і навіть з’явилася корозія. Фото: Гроші
Державна «Система електронних торгів арештованим майном» (сетах) виставила на продаж 26 літаків, заарештованих у колишнього радянського льотного училища в Широкому Запорізької області. Їх ціна починається від 55,5 тисяч гривень. Торги пройдуть 8 і 9 липня.

Про це у вівторок, 7 липня, інформує прес-служба держпідприємства.

Так, на продаж виставлені такі літаки:

Л-29 (від 55 527 грн) – перший чехословацький реактивний літак, вироблений в кінці 1960-х
PZL-104 «Вільга 35А» (від 402: 393 грн) – польський легкий навчально-спортивний літак, випущений в 1991 році
АН-2т (від 107 465 грн) – легкий транспортний літак
Варто зазначити, що у даних літальних апаратів закінчився термін експлуатації, так як вони довгі роки стояли під відкритим небом, внаслідок чого утворилися корозія і тріщини. Також у багатьох з них вицвіла фарба.

Государственный аукцион выставил на продажу конфискованные самолеты. Их цена начинается от 55 тысяч гривен. Фото: СЕТАМ

За даними сетів, всі ці лайнери були заарештовані в грудні 2019 року біля держустанови міністерства інфраструктури «Запорізький центр льотної підготовки ім. маршала авіації А. І Покришкіна ». Там з 1988 по 1994 рік готували льотчиків-випробувачів для всього СРСР.

Государственный аукцион выставил на продажу конфискованные самолеты. Их цена начинается от 55 тысяч гривен. Фото: СЕТАМ

Робота установи була заморожена, так як не було держзамовлення на підготовку фахівців. Через це у підприємства з’явилися борги.

«Програм немає, фінансування теж, ніхто нас не взяв« під крило ». Пішло скорочення, обвал льотно-технічного складу. Вся техніка була робочою, все було на ходу, були резерви, але ми виявилися не потрібні. Якщо літак коштує місяць – потрібно виконати регламент, якщо стоїть півроку – потрібно виконати консервацію », – заявив рік тому колишній льотчик, заступник директора держпідприємства Володимир Міленко.

Государственный аукцион выставил на продажу конфискованные самолеты. Их цена начинается от 55 тысяч гривен. Скриншот: СЕТАМ в Фейсбук

Джерело: