Головний санлікар Києва пояснив різкий стрибок інфікування Covid-19

Збільшення кількості хворих коронавирусной інфекцією в Києві і інших регіонах пов’язане з природним зростанням гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Про це заявив начальник ГУ Госпродпотребслужби в Києві Олег Рубан в коментарі УНН.

«Ми фіксуємо природне зростання гострих респіраторних вірусних інфекцій. Коронавірус ставиться до них. Ця ситуація сьогодні повністю прогнозована. Щодня ми реєструємо антирекорди по всіх регіонах і місту Києву. Це пов’язано з ростом (захворюваності – ред.) На гострі респіраторні вірусні інфекції, до яких належить і коронавірус. Ми будемо щодня фіксувати збільшення захворюваності », – сказав він.

За його словами, потрапляння міст, зокрема, Києва, в «червону» зону стосується визначення показників на рівні Кабінету міністрів. В даний момент цей показник складає 160 на 100 тис. Населення за два тижні по захворюваності в регіоні. Його застосовують як для великих мегаполісів з 1-1,5 млн жителів, так і для невеликих міст, пояснив Рубан. Він додав, що показник входження в «помаранчеву» або «червону» зону є виключно статистичним.

На питання про те, чи фіксують в столиці спалаху на тлі зростання захворюваності COVID-19, він заявив, що «спалаху обов’язково фіксуються».

«Це, повторюю, гостра респіраторна вірусна інфекція, яка обов’язково за собою несе спалаху захворюваності. Перш за все потрапляють у спалаху гуртожитку, дитячі навчальні заклади, організовані колективи. В топі у нас на сьогодні перебувають з організованих колективів працівники банків, фінансової сфери, де є чинники насамперед недотримання протиепідемічних заходів. Другий фактор – це порушення мікроклімату в приміщенні, тобто відсутня вентиляція, відсутність провітрювання », – розповів начальник ГУ Госпродпотребслужби в столиці.

Також він порекомендував відноситься до коронавірус, як до важкої хвороби, захищати групи ризику і проводити профілактичні заходи в приміщеннях.

Джерело: