Глава МЗС виступив проти повторного закриття кордонів України

Незважаючи на погіршення ситуації з коронавірусів і посилення карантину в Україні, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що закривати кордони і закликати українців масово повертатися на батьківщину, не варто.

Про це Кулеба заявив під час онлайн-брифінгу 13 жовтня, відео оприлюднено в Facebook.

«Абсолютно одностайна думка: хоча Covid залишився той же самий, але діяти так само, як уряди діяли на початку пандемії, зараз вже неможливо. Я чую цю позицію від міжнародних партнерів, і ми з вами теж усвідомлюємо цю реальність », – заявив міністр.

За словами Дмитра Кулеби, на початку пандемії рішення приймалися в умовах невідомості, а суспільство було готове до жорстких обмежень.

«Зараз ми такої готовності не спостерігаємо – зараз потрібно думати про наслідки повного закриття країни для економіки. Тобто хвороба залишилася та ж сама, але інструментарій реагування на неї звузився з моменту початку пандемії », – заявив глава українського МЗС.

Кулеба повідомив, що має намір виступати проти введення заборони на в’їзд іноземцям та ідеї закликати українців масово повертатися додому, якщо це питання постане на порядку денному

«Ми, як Міністерство закордонних справ, спільно з іншими органами влади, на початку пандемії виконали функцію щодо сприяння українцям у поверненні додому. Це була безпрецедентна масштабна операція … Вже настала нова реальність: всі, хто хотів, повернулися, а всі, хто вирішив залишатися там, де вони є, залишилися. Тому зараз важливо не генерувати нові міграційні потоки, тому що кожен рух – це подвергание себе на небезпеку », – сказав Кулеба.

Джерело: