Генпрокуратура відкрила проти Порошенка і чиновників Мінфіну кримінальну справу про змову по кредиту

Генеральна прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом змови Петра Порошенка і міністерства фінансів щодо держгарантій за кредитом заводу «Кузня на Рибальському». Справу відкрито за заявою юриста з команди Андрія Портнова Карини Мікітян.

Відповідні документи з’явилися в розпорядженні «Країни».

«Повідомляємо, що на підставі Вашої заяви про вчинення кримінального провадження від 29.08.2020 Офісом Генерального прокурора 15.09.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по №4200000000001695 про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч. 2. ст. 364 КК України », – йдеться у відповіді генпрокурора Ірінв Венедиктової на запит К. Мікітян.

Уточнюється, що Порошенко, перебуваючи на посаді президента України, зловживав своїм становищем з метою отримання неправомірної вигоди. А саме, в змові з чиновниками з міністерства фінансів організував отримання кредиту в державному «Укрексімбанку» для заводу «Кузня на Рибальському» на суму в 528,98 млн гривень.

Цього року міністерство фінансів виплатило за даним кредитом суму в розмірі 101,77 млн гривень, так як завод відмовився його погашати.

Нагадаємо, раніше Печерський районний суд Києва за позовом юриста Андрія Портнова зобов’язав Генеральну прокуратуру порушити кримінальну справу проти Петра Порошенка за фактом ситуації з заводом «Кузня на Рибальському».

І тепер, як бачимо, генпрокурор виконала це рішення.

Джерело: