Fitch підтвердив рейтинг України на рівні «B» зі стабільним прогнозом

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента  України в іноземній валюті на рівні «B» зі стабільним прогнозом.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна»

«Рейтинги України відображають її макроекономічну політику, що заслуговує довіри, яка дозволила знизити інфляцію і звузити бюджетний дефіцит до викликаного коронавірусом шоку, а також історію міжнародної підтримки», — наголошується агентстві.

Серед слабких сторін, у Fitch виділили низьку зовнішню ліквідність при високих потребах у фінансуванні, пов’язаних із виплатами великих боргів, уразливий, хоча і вдосконалюваний банківський сектор, і слабкі показники корпоративного управління.

Агентство очікує, що інфляція до кінця 2020 року наблизиться до цільового показника НБУ 5%, у наступному складе 5,3%, а в 2022 році — 5,7%.

Fitch прогнозує, що дефіцит зведеного бюджету досягне 6,5% ВВП в 2020 році і поступово скоротиться до 5,4% ВВП в 2021 і 4,2% в 2022 році.

Нагадуємо:

Весною 2020 міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України на рівні «B» і погіршило прогноз за ним із «позитивного» до «стабільного». Падіння ВВП сягне 6,5%. відновлення у 2021-му році — 3,5%.

Джерело: