Душові двері: особливості конструкції і установки

Душові двері не варто плутати зі шторками для ванн. Якщо шторка встановлюється безпосередньо на ванну, то душова двері – на піддон або на підлогу (на плитку, подіум).

Душові двері виготовляють з розжареного скла. Таке скло вважається безпечним, так як при розбитті розсипається в дрібну скляну крихту.

Скло душової двері може бути будь-якого кольору: прозоре, тоноване, матове або ж з малюнком.

Товщина скла може бути від 4 до 10 мм, в залежності від виробника, моделі і конструкції.

За типом відкривання душові двері бувають розсувні, орні, поворотні, складні ( «гармошкою»).

Варто звернути увагу, що при виборі навстіж двері необхідно враховувати радіус повороту таких дверей. З цієї причини орні двері не ставлять в маленькому суміжному санвузлі, де є великий ризик розбиття дверей про меблі або унітаз.

Якщо ніша для установки дверей 1 м і менше, то поставити розсувну двері не буде нераціонально, так як прохід буде мінімальним – менше 40 см. У такому випадку вам підійдуть складні двері – «гармошкою», або орні, якщо дозволяє площа.

Якщо ніша досить широка (150 і більше см), то кращим варіантом буде установка двох-трехсекционной двері, де по конструкції буде одна або дві нерухомі частини і одна розсувна частина. В такому випадку ширина проходу буде досить комфортною для користування душем (60-70 см).

За розсувний системі відкривання дверей є особливість, виходячи з товщини скла. Наприклад, в душовій двері з товщиною скла від 4 до 6 мм конструкція буде виглядати так: профіль по низу і по верху конструкції, відповідно, будуть ролики зверху і знизу, на яких буде їздити двері.

Якщо двері з товщиною скла від 6 до 10 мм, то по верху буде направляюча з великими металевими роликами. З нижнім профілем двері не стикається.

Душову двері встановлюють на низький піддон або ж безпосередньо на підлогу.

У догляді скляні душові двері невибагливі, досить обробляти їх засобом для очищення скла. Важливо, що на скляних дверях не розмножуються бактерії і не утворюється цвіль. При регулярному догляді двері буде зберігати свій первинний вигляд і прослужить вам довгі роки.

Джерело: