Дружина білоруського опозиціонера втекла в Україну

Дружину опозиційного білоруського політика Вероніку Цепкало пропустили через кордон Росії та України. Тепер Вероніка Цепкало з дітьми приєднається до свого чоловіка Валерію Цепкало, який вже ховається від політичного переслідування на території України. Про це повідомив сам Цепкало на своїй сторінці в Facebook.

“У нас все добре! Протримавши кілька годин на кордоні, Вероніці з дітьми дозволили перетнути кордон Російської Федерації в напрямку України! » – написав Цепкало вранці 16 серпня.

Раніше, в ніч з 15 на 16 серпня, Цепкало повідомляв, що його дружину затримали російські прикордонники. Він відзначав, що Вероніку Цепкало повернули в нейтральну зону вже після того, як проставили в паспорті позначку про перетин кордону.

«Зараз третя година ранку! Моя дружина з дітьми перебуває на російсько-українському кордоні! Пункт переходу Троєбортне! Її тримають вже більше двох годин з двома маленькими дітьми на російській стороні. Її повернули назад вже після того, як поставили штамп і вона наблизилася до нейтральній смузі », – розповідав політик.

При цьому ТАСС з посиланням на керівника прес-служби штабу політика Олексія Урбана стверджує, що Цепкало в Україні довго не затримається – він зі своєю сім’єю «протягом кількох днів» планує виїхати до Варшави. У Польщі у нього заплановані зустрічі з «серйозними політичними діячами з Вашингтона», які, однак, не є представниками діючої влади в США.

Нагадаємо, Валерій Цепкало не був допущений до реєстрації на виборах президента Білорусі в якості кандидата. Відразу після цього рішення білоруського ЦВК опозиціонер поспішно виїхав з країни. Він покинув Білорусь транзитом через Росію. Сам Цепкало виявився в Києві 2 серпня і заявив, що в Білорусі його можуть заарештувати.

Дружина Цепкало, яка об’єднала передвиборний штаб свого чоловіка зі штабом Тіхановском, покинула Білорусь 9 серпня і теж спочатку попрямувала до Москви.

Джерело: