Доктор Комаровський пояснив, чому карантин не працює

Незважаючи на постійне посилення карантину, медики переоцінили можливості контактної передачі коронавируса і використання САНІТАЙЗЕР, однак недооцінили здатність COVID-19 накопичуватися в приміщенні і залишатися в ньому тривалий час в умовах, коли немає адекватного обміну повітря.

Про це доктор Євген Комаровський пише на своєму сайті.

За його словами, вже ніхто не вірить, що карантинні обмежувальні заходи здатні скільки-небудь принципово щось змінити. Як тільки слабшають обмеження і країна відкривається – вірус стрімко повертається. І це буде тривати до тих пір, поки більше 60% населення, а може бути, і більше 80%, не вироблять антитіла.

Доктор зауважив, що багато країн скасували жорсткі обмеження, адже для них карантин – це економічна загибель держави, і в цих умовах щодня занедужують десятки тисяч людей, процес вироблення колективного імунітету буде наростати дуже стрімко.

На його думку, серйозний підйом захворюваності в Україні почнеться після початку опалювального сезону: «Як тільки ми закриємося в приміщеннях, припинимо провітрювати і станемо обігріватися, тут же впаде вологість повітря, вірус буде цілодобово зберігатися в цьому повітрі і буде хворіти більшу кількість людей. Ну а чим більша кількість людей буде хворіти, тим швидше я зможу відповісти на питання – «коли все це закінчиться?».

Комаровський додав, що пандемія піде на спад після того, як понад 60% людей перехворіють або буде недорога безпечна вакцина.

«Якщо буде ефективна вакцина, то це все закінчиться до кінця 2022 року. А якщо не буде, то, швидше за все, теж закінчиться до кінця 2022 року. До цього часу у нас буде факт колективного імунітету, а коронавірус стане тим захворюванням, до якого ми будемо ставитися точно так же, як до грипу », – підсумував медик.

Джерело: