«Добре здоров’я на Інтері»: як позбутися від зайвої ваги?

У вівторок, 8 вересня, о 13:20 глядачі побачать новий випуск ток-шоу «Добре здоров’я на Інтері». На цей раз темою програми стане одна з головних причин більшості хвороб – ожиріння. На сьогоднішній день кожен четвертий українець страждає від зайвої ваги. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2030 року планету очікує епідемія ожиріння. Чому люди в усьому світі товстіють? Які основні причини набору ваги? І як можна позбутися від зайвих кілограмів? У студії програми на ці та інші питання відповідатимуть ведучий Олександр Лук’яненко і експерти ток-шоу.

З кожним роком тема надмірної ваги стає все більш актуальною. І більшість людей добре знають, наскільки небезпечними можуть бути зайві кілограми: вони призводять до задишки, болю в суглобах, розвитку гіпертонії і діабету другого типу. Так що ж таке ожиріння – естетична проблема або серйозне захворювання? Чи може людина з надмірною вагою бути абсолютно здоровим? Які причини викликають ожиріння?

«Важливо розуміти, що ожиріння – це хвороба, в подальшому до цього діагнозу приєднається комплекс додаткових проблем, які тягне за собою надмірну вагу, – пояснює дієтолог Катерина Кондратюк. – Одними з найпоширеніших причин, які можуть викликати ожиріння, є не тільки переїдання і гіподинамія, а й фактор спадковості, захворювання нервової системи, ендокринологічні проблеми, прийом гормональних засобів і антидепресантів ».

Одна з найбільш використовуваних формул для вимірювання ожиріння – індекс маси тіла (ІМТ), який отримують діленням ваги людини (в кілограмах) на його зростання (в метрах) в квадраті. Прийнято вважати, що людина з ІМТ, який дорівнює або перевищує 30, страждає від ожиріння, а людина з ІМТ, який дорівнює або перевищує 25, має зайву вагу. До студії ток-шоу прийде телеведучий Дмитро Чистяков, для якого велику вагу – частина його зоряного іміджу. Як будь-який чоловік, він любить поїсти і ніколи не відмовляє собі у смачненькому. Але недавно Діма задумався про схуднення. Тепер він займається спортом і правильно харчується, навчився готувати корисну їжу і стежити за режимом. Скільки кілограмів він втратив за час карантину? Чи складно підтримувати вагу в нормі? Як утримати баланс між іміджем і здоров’ям?

Також в студію «Доброго здоров’я на Інтері» прийде молода красуня вагою в 160 кілограмів – Іспанка Станку. Середньовічні художники напевно писали б з неї картини. Але чи задоволена вона сама своєю зовнішністю, вагою і станом здоров’я? Які небезпеки підстерігають жінку із зайвою вагою? Ще одна героїня ток-шоу – Юлія Перехрест – більше 10 років не могла приборкати апетит. Що змусило її почати боротьбу із зайвими кілограмами? Як їй вдалося схуднути на 40 кг? І що потрібно робити, щоб знову їх не набрати?

Як правильно худнути? Що таке збалансоване харчування? Як привчити дитину із зайвою вагою до корисної їжі? Кому показана баріатрична операція? І скільки кілограмів вдається скинути завдяки хірургічному втручанню? Розібратися в цих та інших питаннях допоможуть експерти ток-шоу: професор, хірург, заслужений лікар України Іван Тодуров; ендокринолог, дієтолог Катерина Кондратюк; терапевт Ольга Масюк.

«Навіть розуміючи, що багато проблем вирішаться після схуднення, не всі можуть впоратися з собою і змінити спосіб життя: зменшити порції, відмовитися від солодкого, мучного і жирного, – пояснює Іван Тодуров. – У деяких випадках з апетитом неможливо впоратися, ніяк не вдається його заглушити. І сильна або слабка воля людини тут ні при чому. У верхній частині шлунка є зона, в якій виробляється гормон апетиту – грелін. Він безпосередньо пов’язаний з гормоном задоволення (ендорфіном), який починає вироблятися, як тільки людина насолодився їжею. У всьому світі вже використовують таке поняття, як харчової наркоман. Люди дійсно стають залежними від їжі ».

Не пропустіть випуск ток-шоу «Добре здоров’я на Інтері» про ожиріння – у вівторок, 8 вересня, о 13:20 на телеканалі «Інтер».

Також на тижні глядачі побачать і інші випуски ток-шоу:

У середу, 9 вересня, о 13:20 на «Інтері» – програма про інфаркт.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, хвороби серця щорічно забирають близько 20 мільйонів життів по всьому світу. У зоні ризику атаки інфаркту – все без винятку. А ворога треба знати в обличчя! Біль за грудиною, задишка, відчуття нестачі повітря, страх смерті – ознаки інфаркту. Що робити, якщо вам стало погано, а поруч нікого немає? Як зберегти судини здоровими? Які обстеження варто проходити, які ліки приймати і який спосіб життя вести? Про це глядачі дізнаються в ток-шоу «Хороше здоров’я на Інтері». Експерти цієї програми: кардіологи Катерина Амосова і Тетяна Нікеева, дієтолог Ольга Демінська. Зірковий гість ток-шоу – заслужена артистка України Інна Капінос.

У четвер, 10 вересня, о 13:20 на «Інтері» вийде випуск, в якому йтиметься про паразитів.

Їх існує близько 400 видів, і всі вони досить небезпечні для нашого здоров’я. Чим відрізняються паразити один від іншого? Де вони живуть”? Як уберегтися від зараження і що робити, якщо ви заразилися паразитами, розкажуть експерти ток-шоу: паразитолог Тетяна Куліш, інфекціоніст Фархад Абдуллаєв, педіатр Ганна Горбань. Зіркова гостя «Доброго здоров’я на Інтері» – заслужена артистка України, співачка Марина Одольська.

У п’ятницю, 11 вересня, о 13:20 на «Інтері» – програма про безсонні.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 50% дорослого населення планети страждає від безсоння. В Україні більше 15 мільйонів чоловік періодично стикаються з розладами сну. Проблеми зі сном час від часу з’являються у багатьох з нас. Як зрозуміти, що недосип перетворюється на хворобу? Які основні симптоми порушення сну? У чому головна причина безсоння? Якими можуть бути її наслідки? Як правильно спати і які продукти треба вживати, щоб убезпечити себе від безсоння, розповіли експерти ток-шоу: сомнолог, кардіолог Юрій Погорецький; психолог Наталя Ломоносова; ендокринолог, дієтолог Анна Белокоз. Зірковий гість програми – актор Віталій Борисюк.

Джерело: