До кінця 2020 року хліб в Україні подорожчає на 15% – пекарі

До кінця цього року ціни на хліб, які в травні Кабмін розпорядився зафіксувати на період карантину, виростуть на 10-15% через подорожчання пшениці, цукру, а також у зв’язку з девальвацією гривні.

Про це в середу, 7 жовтня, з посиланням на прес-службу Всеукраїнської асоціації пекарів повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Так в організації зазначили, що на зростання цін на хліб і хлібобулочні вироби вплинуть подорожчання пшениці і продуктів її переробки, підвищення цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти для виробництва хліба та хлібобулочних виробів, а також девальвація гривні майже на 20% з початку 2020 року і зростання мінімальної заробітної плати.

«В цілому в таких умовах є всі передумови говорити про підвищення цін на 15-20%. Однак ми проводили неодноразові наради з пекарським бізнесом і у нас є розуміння, що вище, ніж на 10-15%, ціни не виростуть. Як мінімум, ми точно можемо говорити про самих популярних соціальних сортів хліба, оскільки підприємства розуміють соціальну складову цього бізнесу », – заявив віце-президент асоціації Юрій Дученко.

Він зазначив, що з початку 2020 року вартість пшениці, яка складає половину собівартості хліба, зросла на 40%, і тільки за вересень – на 25%. При цьому сильно зросла вартість цукру, хоча, на думку віце-президента ВАП, цього немає розумного пояснення. Також збільшилася вартість соняшникової олії, логістичних послуг і енергоносіїв. У той же час, через пандемію Covid-19, виробники витрачають кошти на дотримання заходів епідеміологічної безпеки.

У свою чергу асоціація звернулася в Антимонопольний комітет України з вимогою розслідувати можливу змову виробників цукру, а також піднімала питання скасування мит на імпорт цукру з-за кордону.

Нагадаємо, 18 травня в Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів про державне регулювання цін на товари, які є соціально значущими, в тому числі і на хліб, на час карантину. Згідно з рішенням уряду, суб’єкти господарювання повинні декларувати плани про підняття роздрібної ціни на більш ніж 5%.

Джерело: