Дівчина спалила себе на території храму. Нові подробиці трагедії в Запоріжжі

Після того як 4 серпня в Запоріжжі 24-річна дівчина Анастасія облила себе горючою сумішшю і спалив себе на території католицького храму, в ЗМІ з’явилося безліч версій події. Відповідно до однієї з них, трагедія трапилася на релігійному грунті. Втім, за словами рідних загиблої, все було не так. А коментарі, які з цього приводу дають священнослужителі, – це зайвий привід попіаритися на чужій трагедії.

Чутки, про те, що дівчина, яка була православною, хотіла перейти в католицтво, але зіткнулася з нерозумінням батьків, з’явилися після інтерв’ю, яке єпископ Римсько-католицької церкви Ян Собіло дав для Regionnews.

У своєму коментарі єпископ заявляє, що батьки загиблої служать в «храмі російської церкви», хоча насправді вони є парафіянами УПЦ.

«Наскільки нам відомо, дівчина щиро хотіла стати католичкою, але її батьки були православними, до того ж служать в храмі російської церкви біля Міської лікарні №5. Можливо навіть забороняли дочки переходити в іншу церкву. Їй було 24 роки, кажуть що за життя вона була веселою і привітною. Складно зрозуміти в якому психологічному стані була дівчина, коли йшла на цей крок », – сказав Ян Собіло.

Після цього єпископ заявляє, що католики, на відміну від православних, можуть відспівувати самогубців.

«Якби батьки звернулися, то ми б не відмовили. Православні не ховають за участю священиків тих, хто наклав на себе руки, а у католиків такого правила немає », – заявив Собіло.

При цьому, як пише блогер Олександр Вознесенський, якому вдалося поспілкуватися з батьками Анастасії, дівчина, за їхніми словами, зовсім не планувала переходити в католицтво. Про таких думках вона не говорила, а причиною її пригнобленого емоційного стану, ймовірно, були невдачі в особистому житті. Що до місця, де сталася трагедія: дівчина зустрічалася з хлопцем-католиком і заради цього приходила в католицький храм.

«Думок про перехід в католицтво Настенька ніколи не озвучувала. Їй на долю випали відносини з молодими людьми, які закінчувалися болісно: одного забрала найкраща подруга, іншої зрадив її, а справжні стосунки з хлопцем-католиком «зайшли в глухий кут» з його слів. Увечері перед цією страшною вночі вона була у нас, весело розповіла про плани на майбутнє, а потім пішла до хлопця, але не знайшла там підтримки. Видно, натягнута від постійного болю струнка лопнула. І місце вибрала не випадково. Це відноситься до хлопця, але не до католицької віри. Гріх, будучи ще в сані, так грати на цій трагедії, переслідуючи свої корисливі цілі. Бог суддя. І це написала не з метою звинуватити або очорнити хлопця. Він хороша людина, йому теж зараз важко і потрібна моральна підтримка. Але не така, яка виходить від їх єпископа », – говорить мати загиблої.

Джерело: