День Хрещення Русі на «Інтері»

Щорічно 28 липня, в День пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, ми відзначаємо День Хрещення Русі – один з найважливіших православних свят. 1032 роки тому князь Володимир прийняв християнство і хрестив Русь. Це епохальна подія визначило історію нашого народу, зробило важливий вплив на наше духовне, культурне та суспільний розвиток. Телеканал «Інтер» традиційно відзначить це свято разом зі своїми глядачами.

«Хрещення Русі – одне із значущих подій в нашій історії, яке має глибокий духовний зміст для всіх нас, – каже головний редактор телеканалу« Інтер »Антон Нікітін. – Тому «Інтер» завжди приділяє особливу увагу цьому святу в своєму ефірі, ми завжди показуємо головні урочистості, присвячені Дню Хрещення Русі. У цьому році свято буде трохи іншим: через обмеження, пов’язаних з епідеміологічною ситуацією, скасовані молебень на Володимирській гірці і Хресний хід з чудотворними іконами і мощами святих. Щорічно в цих святкових заходах Української православної церкви брали участь сотні тисяч віруючих, які спеціально приїжджали в столицю з різних регіонів. Цього року вони не зможуть пройти Хресним ходом, але разом з мільйонами телеглядачів в День Хрещення Русі православні віруючі зможуть приєднатися до спільної молитви в прямому ефірі телеканалу «Інтер».

Дивіться 28 липня в 09:00 на «Інтері» трансляцію урочистої Божественної літургії з Києво-Печерської лаври. Літургію очолить Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні єпископату УПЦ і представників помісних православних церков.

А перед трансляцією богослужіння, о 07:45, «Інтер» покаже документальний проект власного виробництва – «Києво-Печерська лавра. Фотографія тисячоліття ». Давня обитель багато пережила в ХХ столітті: і спустошення, і окупацію, і гоніння на церкву, і музей атеїзму, облаштований на її території, і вибух Успенського собору, і вигнання ченців з лаври. У 1988 році, коли було дозволено святкування Хрещення Русі на офіційному рівні, після довгих років запустіння влада дозволила відкрити Києво-Печерську лавру і відновити чернече служіння. З тих пір за 30 років лавра перетворилася на справжню перлину – прекрасний монастир, багатий своєю історією та традиціями. Це непорушна давньоруська святиня, яка пережила разом зі своїм народом всі події, що випали на його долю.

У День Хрещення Русі давайте об’єднаємося в спільній молитві під час святкового богослужіння в прямому ефірі телеканалу «Інтер». Не пропустіть трансляцію урочистої Божественної літургії з Києво-Печерської лаври – 28 липня о 09:00.

Джерело: