ДБР закрила справу проти Порошенка за розпалювання релігійної ворожнечі

Державне бюро розслідувань закрило кримінальну справу стосовно Петра Порошенка з приводу розпалювання релігійної ворожнечі. Раанее були чутки, що «релігійне» справу проти колишнього президента ведуть за отримання томосу для української церкви.

Про це на брифінгу заявив в.о. директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов, передає прес-служба ГБР.

За його словами, кримінальне провадження, про яке заявляв Порошенко, стосувалося не Томосу, а скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату.

Кримінальне провадження було зареєстровано на підставі рішення суду ще за керівництва Романа Труби і зараз закрито.

«Зазначене провадження було відкрито за заявою віруючих цієї громади і піднімало питання, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Після проведення досудового розслідування, оцінки всіх можливих фактів і проведення всіх необхідних розшукових дій ця справа поки закрито. Слідчими не встановлено ознак кримінального правопорушення, яке підпадає від статті 161 КК України, а саме порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань », – зазначив Соколов.

Він додав, що скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату повинна розглядатися в рамках адміністративного або цивільного судочинства. Керівник Бюро також застеріг публічних діячів від політизації роботи ГБР і спекуляцій на релігійні теми.

Телеграм-канал «Політика держави» нагадує, що справа була відкрита за зверненням прихожан УПЦ Київського патріархату, які заявили, що їхня церква була ліквідована і «влита» в ПЦУ під тиском Порошенко.

«Як відомо з пізніших заяв Філарета все саме так і було. Але ГБР в черговий раз закрила справу проти екс-президента. Мабуть, злякавшись медійного шуму, який Порошенко вже підняти навколо етого.А враховуючи, що не останню роль у створенні ПЦУ зіграли США, не виключено, що рішення було прийнято і під впливом американського посольства. Ну а нинішнє керівництво українських силових структур ще раз позначило тренд на слив справ проти Порошенка », – йдеться в повідомленні.

Раніше з’явилася інформація, що проти Порошенка відкрили справу за релігійною справі і нібито ця справа була за отримання Томосу. Тоді глава УПЦ КП Філарет не просив правоохоронців відкривати кримінальну справу проти колишнього президента Петра Порошенка по Томосу, це зробили віруючі.

ДБР веде справу проти Петра Порошенка через призначення Сергія Семочко заступником глави Служби зовнішньої розвідки. Але поки що колишньому президенту навіть не обрали запобіжний захід.

Джерело: