ДБР вручило підозру прикордоннику, який випустив Порошенко на Мальдіви

Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань (ДБР), повідомили про підозру колишньому керівнику військової частини Державної прикордонної служби України, який організував незаконний пропуск через кордон сім’ї екс – президента Порошенко.

Йдеться про скандальний відпустці Порошенко на Мальдівах в січні 2018 року, коли він витратив на островах півмільйона доларів.

Екс-прикордонник підозрюється у сприянні незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє прес-служба ГБР.

За даними попереднього розслідування, підозрюваний, перебуваючи на посаді керівника військової частини Державної прикордонної служби України, в січні 2018 року, всупереч існуючим порядком, надав незаконну вказівку підлеглим військовослужбовцям на незаконний пропуск через державний кордон України п’ятого президента України Петра Порошенка, членів його сім’ї та інших осіб для організації відпочинку поза існуючого пункту пропуску.

Зараз слідчі ГБР перевіряють причетність підозрюваного та інших осіб з числа керівництва Державної прикордонної служби України та Управління державної охорони України до переправлення через державний кордон України колишніх високопоставлених чиновників без проходження належної процедури паспортного і митного контролю поза пунктом пропуску.

Наразі встановлюється коло всіх посадових осіб, причетних до організації, створення та використання неконтрольованого каналу на державному кордоні України. Їх діям буде дана належна правова оцінка.

У разі доведення провини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Джерело: