Чорногорія, яка вже оголосила про перемогу над коронавірусом вирішила повернутися до жорсткого карантину

Влада Чорногорії, яка трохи більше місяця тому заявили про перемогу над коронавірусом, розпорядилися підсилити карантинні обмеження. Закриваються дитячі сади, а заклади громадського харчування не зможуть працювати вночі.

Про це у вівторок, 7 липня, інформує «Балканський оглядач» з посиланням на рішення Національного координаційного органу Чорногорії з інфекційних хвороб.

Так, з-за нового спалаху коронавірусної хвороби в цій країні (+60 випадків за добу), чиновники вирішили обмежити час роботи ресторанів і кафе до 00:00 на наступні 7 днів. При цьому в деяких регіонах заклади громадського харчування закрилися на тиждень.

На карантин йдуть і дитячі сади. Влада рекомендує підприємцям і державним органам перевести співробітників на дистанційну роботу.

Крім того, в трьох муніципалітетах країни, Плевлі, Біло Поле, і Беране, ввели ще більш жорсткі карантинні обмеження. Там заборонені масові зібрання більше двох осіб, крім членів сім’ї і «осіб, що виконують регулярні робочі завдання». Це ж правило поширюється на легкові авто. Також збиратися вдома у друзів або родичів також заборонено. Під аналогічні обмеження потрапили і богослужіння. При цьому маску обов’язково носити в усіх громадських місцях.

Також влада Чорногорії ввели обов’язкову обсервацію для всіх осіб, які прибувають із Сербії.

«Кількість активних випадків в Республіці Сербія, особливо в районі вздовж кордону з Чорногорією, вимагає жорсткого нагляду. Тому осіб, що в’їжджають в Чорногорію з Республіки Сербія, буде надіслано не на домашню самоізоляцію, а виключно на карантин в приміщеннях, призначених державою для цього заходу », – йдеться в рішенні влади.

Черногория после "победы над коронавирусом" снова уходит на карантин. Скриншот: Балканский Обозреватель в Фейсбук

Нагадаємо, що 3 червня Національний координаційний комітет Чорногорії оголосив про закінчення епідемії, оскільки за 28 днів минулих нових випадків захворювання в країні не виявили, а всі, хто був госпіталізований, – одужали.

Джерело: