Чому Марс тепер ретроградний? Що кажуть астрономи і чим лякають гороскопи

У четвер, 10 вересня, починається так званий період ретроградного Марса, який триватиме до 14 листопада. Це час максимального зближення червоної планети з Землею, її яскравий оранжево-червоне світло можна буде спостерігати на нічному небі до кінця року.

Астрологи вважають, що в цей період може посилитися агресія, дратівливість, ймовірність катастроф і травм.

Зібрали інформацію, що таке «ретроградний Марс» з точки зору науки, який прогноз дають астрологи і що вони радять різних знаків Зодіаку.

Ретроградний Марс: астрономія vs астрологія

Ретроградний Марс – це оптична ілюзія, коли, спостерігаючи з Землі за Марсом, здається, що планета починає рухатися назад. Цей феномен виникає, коли Марс підходить до Землі максимально близько. Його траєкторія залишається колишньою.

В астрономії це явище називають протистоянням планет. Воно відбувається приблизно раз в два роки.

Зближення Марса з Землею в період з 2010 по 2022 рр. Фото: habr.com

Великим протистоянням Марса називають явище, коли він наближається до Землі на відстань менш 60 млн кілометрів, як це було в 2018 році. Це відбувається один раз в 15-17 років.

Найближче супер зближення відбулося в 2003 році. Тоді сусід Землі підійшов до нас на відстань 55,79 млн. Км Це був рекорд для останніх 63 тисяч років. Наступного разу подібне станеться в серпні 2287 року.

Через зближення планет у вересні видимий діаметр Марса збільшиться з 19 до 22 кутових секунд. Побачити оранжево-червону планету можна через кілька годин після заходу Сонця. Він сходить ввечері на сході, а заходить на заході вранці зі сходом Сонця.

В перший тиждень жовтня Марс максимально зблизиться із Землею – розділяти планети будуть 62 мільйони кілометрів. А протистояння з Сонцем настане 13 жовтня. У цей день червона планета буде особливо яскравою. Сяяти у вечірньому небі Марс буде до кінця року.

Чи не є наукою астрологія називає протистояння планет ретроградним рухом, оскільки з Землі здається, що Марс рухається у зворотний бік. Вона приписує цього періоду особливий вплив на події. Марс вважається войовничої планетою, як і римський бог війни, в честь якого небесне тіло отримало назву.

Астрологи вважають, що під час ретроградного Марса існує підвищений ризик конфліктів, може спостерігатися занепад в економіці, виробництві і суспільному житті. А також зростає кількість аварій, ДТП, катастроф і травм, тому потрібно бути особливо акуратними в дорозі, при поводженні з вогнем та гострими предметами.

Застереження астрологи адресують представникам професій, пов’язаних з ризиком. Це стосується працівників силових і охоронних структур, рятувальників, хірургів, каскадерів, дресирувальників, екстремалів, водіїв, спортсменів.

Астрологи радять відкласти до 16-17 листопада спортивні змагання, судові процеси, ін’єкційні процедури, серйозні переговори. Чи не оформляти кредити, не брати на себе довгострокові зобов’язання, не починати будівництво або ремонт.

У сфері відносин до 14 листопада радять не укладати шлюб, не вступати в нові відносини і не повертатися до колишніх партнерів.

До речі, на слуху частіше «ретроградний Меркурій», а не Марс. Оскільки Меркурій – найближча до Сонця планета, то його орбіта коротше і він встигає тричі на рік зближуватися із Землею.

Прогноз для знаків Зодіаку

Овни можуть зануритися в минулі болючі спогади і пригадають кривдникам конфліктні моменти або невиконані обіцянки. Це можуть бути грошові образи, питання нерухомості.

Тельцям необхідно проявити увагу до здоров’я. Не прагніть потрапити на операційний стіл, в цей період нічим хорошим для вас це не закінчиться, якщо тільки це не термінова операція. Важливо уникати спілкування з силовими структурами.

У Близнюків може з’явитися бажання з’ясувати стосунки із давнім кривдником, можуть програватися непорозуміння зі старими друзями. Вам вирішувати – припиняти ці відносини остаточно або примиритися.

Раки можуть спостерігати порушення за темами влади, а також вашої популярності. Може спостерігатися конфліктне, агресивне спілкування в питаннях кар’єри. Будьте акуратними в цей період, домовитися з начальством навряд чи вийде.

Леви не зможуть більше ігнорувати інтереси інших людей. Ваш егоцентризм може проявитися у вирішенні чужих проблем, проте є ризик переоцінити значимість своїх дій. Занадто багато розваг принесе шкоду іншим справах і занять.

Діви можуть відчути прогалини в точних науках, труднощі в роботі з деталями. Період ретроградного Марса може знизити працьовитість, вимогливість до себе і оточуючих, негативно позначитися на пунктуальності.

Терезам необхідно уникати конфлікти за всяку ціну, щоб потім не передомовлятися і не міняти свої умови. У цей період конформізм і дії на шкоду своїм інтересам може принести більше проблем, ніж користі. Зірки також не рекомендують брати кредити, дочекайтеся середини листопада.

У Скорпіонів може проявитися тенденція придушувати гнів і боротися з самим собою (аутоагресія). Астрологи радять направляти агресивну енергію зовні, щоб вона не стала руйнівною для вас самих. Злість можна переплавити в енергійні дії, наприклад, піти в спортзал, провести генеральне прибирання і т.д.

Стрільцям краще не зловживати своєю свободою, якщо це зашкодить інтересам дому та сім’ї. Ретроградний Марс стане несприятливим часом для наставництва і місіонерства, так то утримайтеся від цього.

Козероги можуть вибрати неправильні способи досягнення кар’єрних висот. У період ретроградного Марса небажано змінювати місце проживання або укладати договори з нерухомості. Краще приділити більше уваги сім’ї і вибрати правильні життєві цілі.

Водолії можуть мати проблеми співробітництва в колективі, з сусідами, колишніми однокласниками. У поїздках ви можете відчути, що працюєте на шкоду своїм цілям.

Риби можуть усвідомити, що багато чим жертвували в життя на благо не тих людей. Може спостерігатися ескапізм, деструктивна поведінка і матеріальні проблеми. Краще не витрачати зайві гроші і подбати про запаси «на всякий пожежний випадок».

Джерело: