Чи довго хворіють на коронавірус і як роблять тестування, яке підтверджує одужання?

Повторний ПЛР-тест, який має визначити відсутність коронавірусу в організмі, призначає лікар-куратор через певний термін після того, як симптоми зникають.

Про це повідомив очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 1 липня.

«Визначення, що людина одужала, приймає безпосередньо лікар, зокрема, обов’язково на основі дослідження методом ПЛР, коли є негативний результат після ПЛР-тестування після відповідної симптоматики» , – пояснив Степанов.

Тестування призначає лікар через певний термін після того, як симптоми зникають. В цьому випадку — це сімейний лікар», – додав міністр.

Він також зазначив, що в середньому в Україні на коронавірус хворіють упродовж трьох тижнів. Але бувають випадки з довшим терміном перебігу COVID-19.

Максим Степанов

«В середньому термін хвороби – близько трьох тижнів. Але в той же час він інколи і 30 днів, і 39 днів ми фіксуємо. Тобто, залежно від важкості хвороби.

В середньому перебіг хвороби і середні цифри щодо терміну хвороби в залежності від перебігу хвороби однакові по всій країні. 

Тобто хвороба середньої тяжкості або важкий перебіг – людина хворіє довше. Коли безсимптомно — то вона може хворіти менший термін, але в середньому, вони однакові», – додав Степанов.

Джерело: