«Чеченці тут ні при чому»: Кадиров відреагував на обезголовлення вчителя історії у Франції

Президент Чеченської республіки Рамзан Кадиров засудив жорстоке вбивство вчителя історії під Парижем і закликав не пов’язувати теракт з чеченцями. За його словами, обвинувачений у злочині був в Чечні за все один раз.

Про це Кадиров написав в своєму телеграм-каналі в неділю, 18 жовтня.

Так, лідер Чечні зазначив, що за даними французьких ЗМІ, вбивцею є Абдуллах Анзор, «18-річний юнак чеченської національності, який не мав раніше радикальних поглядів». Кадиров звернув увагу на те, що перед смертю викладач показав учням карикатури на пророка Мухаммеда.

«Ця трагедія змушує задуматися про те, що французьке суспільство, кажучи про демократизм, часто плутає його з вседозволеністю, демонстрацією недозволенного відносини до ісламських цінностей. Такі дії не інакше як провокаційними не назвеш », – вважає глава Чеченської республіки.

Кадиров зазначив, що це не перший випадок, «коли у Франції намагаються звалити всі свої проблеми на чеченців».

«Смію всіх запевнити – чеченці тут ні при чому. Більш того, Анзор А. майже все своє життя прожив у Франції, переїхавши туди в дитинстві з батьками, ріс поруч з французами, спілкувався, говорив і писав на їх мові. І напевно віддавав звіт своїм діям, розуміючи, що держава в упор не чує віруючих. Забігаючи вперед, щоб французькі слідчі не додали фарб в версію «чеченського сліду», підкреслю, що в Чеченській Республіці Анзор побував лише раз в житті у віці двох років », – додав чеченський лідер.

Кадиров зазначив, що влада Чечні засуджують теракт і висловлюють співчуття рідним загиблого.

«Виступаючи категорично проти тероризму в будь-яких проявах, я закликаю не провокувати віруючих, не зачіпати їх релігійні почуття. Коли у Франції буде налагоджений державний інститут міжнаціональних і міжконфесійних відносин, тоді в країні і буде здорове суспільство. А поки знайдіть в собі сили визнати, що у мусульман є право на релігію, і ніхто його не відбере! » – резюмував Кадиров.

"Чеченцы здесь ни при чем". Кадыров отреагировал на убийство учителя истории во Франции. Скриншот: Kadyrov_95

Нагадаємо, 16 жовтня в передмісті Парижа було виявлено обезголовлене тіло вчителя історії та географії, який показував учням карикатуру на пророка Мухаммеда. Вбивця був ліквідований поліцією.

Пізніше стало відомо, що злочинцем виявився народився в Москві чеченець, який жив у Франції в статусі біженця. Він назвав вчителя «псом Макрона» і опублікував фото його відрубаної голови у себе в Твіттері.

У свою чергу президент Франції Емманюель Макрон назвав інцидент терактом. Примітно, що на початку місяця глава держави оприлюднив план захисту світських цінностей країни від ісламського радикалізму.

Джерело: