Біля берегів Аляски спливла атомний підводний човен Росії «Омськ»

Біля берегів Аляски зафіксований серйозний інцидент. Тут на поверхню спливла стратегічна російська атомна субмарина. Підводний човен піднялася на поверхню в міжнародних водах, недалеко від морського кордону США.

Про це з посиланням на військове командування США передає Telegram-канал РІА «Новини».

При цьому американські військові не отримували ніяких запитів про допомогу від спливла підводного човна, але готові допомогти в разі потреби.


У той же час джерело в командуванні Тихоокеанського флоту Росії заявив, що спливла у Аляски російська субмарина – це бере участь в навчаннях атомний підводний крейсер «Омськ», і що ніякої нештатної ситуації немає.

У Аляски всплыла атомная подлодка России

Довідка

К-186 «Омськ» – російський ракетний атомний підводний крейсер проекту 949А «Антей», що входить до складу Тихоокеанського флоту. АПЛ була закладена 13 липня 1989 року на «Севмаше» в Северодвінську. У травні 1993 року АПЛ була спущена на воду. Потім була модернізована і озброєна сучасними торпедами і ракетами. Брала участь в сирійській військової операції. 29 червня 2019 роки після завершення планового ремонту субмарина «Омськ» була знову передана ТОФ, і 9 серпня крейсер повернувся в пункт постійного базування на Камчатці. Шефом підводного крейсера з 13 квітня 1993 року є місто Омськ.

Джерело: