Більше 350 слонів загинули з невідомої причини у водопою в Африці

Слонів могли вбити отрути або хвороба. Фото: theguardian.com
Відразу понад 350 слонів загинули від поки невідомих причин в Північній Ботсвані. За словами місцевих жителів, близько 70% смертей тварин відбулися біля водопою.

Про це повідомляє The Guardian.

Вперше серію смертей тварин зареєстрували в дельті Окаванго на початку травня. До кінця місяця налічувалося вже 169 померлих особин. А до середини червня їх кількість збільшилася більш ніж удвічі. Більшість слонів лежали у водяних лунок.

Директор з охорони природи в британській благодійній організації National Park Rescue Найл Макканн, заявив, що екологи давно не стикалися з таким масовим виміраніем.Правітельство Ботсвани ще не протестувало зразки померлих тканин тварин на предмет отрут або хвороботворних мікроорганізмів, тому немає інформації про те, що саме стало причиною смерті і чи може мор становити загрозу для здоров’я людини.

Основних версій події всього дві: отруєння і невідомий патоген.

Африканські браконьєри часто труять звірів ціанідом. Однак туші померлих слонів залучили багато тварин-падальщиков, які не вели себе дивно після споживання м’яса гігантів. Бивні слонів також не були вирізані, що зазвичай в першу чергу роблять браконьєри.

Місцеві жителі розповідають, що деякі слони перед смертю ходили колами, що свідчить про неврологічному порушення. »Якщо подивитися на туші, то помітно, що деякі слони впали прямо на морду. Це означає, що вони дуже швидко померли. Інші, очевидно, вмирали повільніше – як ті, які бродили колами. Тому дуже складно сказати, що за токсин міг на них впливати », – сказав Макканн.

Відповідно до звітів, вмирають слони різного віку і обох статей. Кілька залишилися в живих слонів здаються слабкими і виснаженими. Ймовірно, в найближчі тижні вони теж загинуть.

Джерело: