Білорусь ввела санкції у відповідь проти ЄС і пригрозила розривом дипломатичних відносин

Відсьогодні Білорусь ввела санкції проти Євросоюзу щодо європейських чиновників. Таким чином в республіці відповіли на санкції з боку ЄС, про які повідомлялося раніше.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Білорусі.

Мінськ виступає проти розвитку конфронтації, але не може не реагувати на недружні дії, пояснили в міністерстві.

«У зв’язку з прийнятими ЄС візовими санкціями щодо низки білоруських посадових осіб білоруською стороною відсьогодні вводяться в дію у відповідь санкції» – повідомляють в МЗС.

Відзначається, що Білорусь не буде публікувати свій перелік санкцій «у відповідності зі сформованою цивілізованою дипломатичною практикою». При цьому в Мінську стверджують, що «єдиний список нев’їзних осіб буде діяти в рамках інтеграційних об’єднань за участю республіки».

Також в МЗС заявили, що подальша розкрутка Європейським союзом «санкційного маховика» може привести до серйозних наслідків. «Наприклад, до виходу Білорусі зі спільних програм і проектів, перегляду рівня і модальності дипломатичної присутності аж до рішення про доцільність збереження дипломатичних відносин», – йдеться в заяві.

Крім того, в МЗС додали, що введені Євросоюзом санкції відіб’ються на звичайних громадянах, зокрема, «їх безпеці, добробуті і економіці».

Нагадаємо, про те, що ЄС планував ввести обмеження проти діючої білоруської влади через ситуацію в республіці після виборів 9 серпня.

Джерело: