Білорусь проводить термінову мобілізацію на кордоні з Росією

У Білорусі, де недавно затримали бойовиків ПВК Вагнера, чоловіків почали закликати на 25-денну мобілізацію. Як повідомляє Telegram-канал WarGonzo, повістки від військкоматів отримали мешканці прикордонної з Росією Вітебської області.

Призивають на службу чоловіків у віці до 35 років, які раніше проходили службу в лавах ЗС РБ. Примітно, що вони повинні з’явитися в пункти збору 10 серпня, тобто на наступний день після голосування на президентських виборах.

Крім того, за даними джерел в білоруських силових структурах, призовників хочуть відправити на 25-денні збори у ті частини, де вони раніше проходили службу. Розгорнуто мобілізація виключно в прикордонних з РФ регіонах країни або по всій республіки – поки невідомо.

Нагадаємо, президентські вибори в Білорусі пройдуть 9 серпня. До них допустили п’ять кандидатів. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, буде обиратися на шостий термін поспіль. Передвиборна кампанія відзначена безпрецедентними вуличними виступами супротивників Лукашенко. У країні вже почалися масові акції, на яких затримують сотні людей.

Джерело: