Білорусь отримала перші $ 500 мільйонів узгодженого з Росією кредиту

Білорусь отримала від Євразійського фонду стабілізації і розвитку перший транш узгодженого главою республіки Олександром Лукашенком і президентом Росії Володимиром Путіним $ 1,5-мільярдного кредиту в розмірі $ 500 мільйонів.

Про це в п’ятницю, 16 жовтня, інформує прес-служби фінустанови і Мінфіну Росії.

Євразійський банк розвитку, який є керуючим засобами Євразійського фонду стабілізації і розвитку, перерахував Республіці Білорусь фінансовий кредит з коштів Фонду в обсязі 500 млн доларів США », – йдеться в повідомленні фонду.

Відзначається, що кредит надається Білорусі терміном до 10 років з пільговим періодом до 5 років під нефіксовану ставку, яка визначається як середня прибутковість російський єврооблігацій в доларах на 7 років.

За словами представників фонду, кредит надається в якості запобіжного підтримки білоруському бюджету в умовах «негативних наслідків пандемії Сovid-19».

У Мінфіні Росії також заявили, що крім коштів фонду, Білорусь отримає $ 1 млрд кредиту безпосередньо від Росії, який буде розділений на два транші – по $ 500 млн в 2020 і 2021 роках.

Нагадаємо, під час зустрічі президентів Росії і Білорусі в Сочі 14 вересня Володимир Путін підтвердив, що Кремль виділить Мінську кредит в розмірі $ 1,5 мільярда.

Джерело: