Білл Гейтс попередив про катастрофу гірше пандемії Covid-19

Американський мільярдер і засновник Microsoft Білл Гейтс вважає, що в найближчі десятиліття планету чекає криза, яка виявиться куди гірше нинішньої пандемії коронавируса. На його думку, планета зіткнеться з катастрофічними бідами, викликаними зміною клімату.

Про це він написав у своєму блозі GatesNotes.

«Як би не була жахлива пандемія, зміни клімату можуть бути ще гірше … Якщо ви хочете зрозуміти, яких збитків завдасть зміна клімату, подивіться на Covid-19 і розподіліть страждання на набагато більш тривалий період часу. Загибель людей і економічні труднощі, викликані цією пандемією, – це те, що буде відбуватися регулярно, якщо ми не усунемо викиди вуглецю в світі », – запевняє мільярдер.

Засновник Microsoft порівнює наслідки екологічної кризи з пандемією коронавируса. Летальність від інфекції склала в середньому 14 осіб на 100 000 населення. За оцінкою підприємця, в найближчі 40 років смертність від підвищення температури на Землі буде такою ж, а до 2 100 році цей показник буде в п’ять разів більше.

На думку Гейтса, щоб уникнути таких наслідків, потрібно направити на боротьбу зі зміною клімату сили науки в самих різних галузях. Прийняті рішення повинні працювати і в бідних країнах. А починати цю боротьбу треба прямо зараз, витягуючи уроки з пандемії коронавируса – тобто діяти так само згуртовано і з таким же напругою, як країни роблять це в протистоянні з пандемією.

Мільярдер зазначив, що у людства немає часу і потрібно діяти вже сьогодні. «Будуть потрібні десятиліття, щоб створити і впровадити всі необхідні розробки в області чистої енергії», – підсумував він.

Джерело: