«Били по руках і ногах»: На протестах в Білорусі постраждав журналіст з України

В ході протестів в Білорусі силовики побили українського журналіста Мстислава Чернова, який разом з іншими представниками ЗМІ висвітлював масштабні протести.

Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко в Facebook.

«Журналіста інформаційного агентства Associated Press, українця Мстислава Чернова побили білоруські силовики під час розгону протестних демонстрацій в Мінську в ніч на 10 серпня. І, по меншій мірі, 15 журналістів, за даними незалежної Білоруської асоціації журналістів, затримали правоохоронці в неділю, в день президентських виборів в Білорусі. Затримання відбулися в Мінську, Вітебську, Могильові та Гродно », – йдеться в повідомленні.

Пізніше колеги Чернова розповіли, що згідно з останньою інформацією, він перебуває в нормі.

«В коментарі для НСЖУ колеги Мстислава Чернова з АР кажуть -« остання інформація, що він в нормі ». Але правоохоронці вночі били його «по руках і ногах». Британське видання «Independent» повідомляє, що «незадовго до півночі фотографа AP Мстислава Чернова доставили в лікарню з підозрою на струс мозку після побиття ОМОНом в машині міліції», – йдеться в тексті повідомлення.

У зв’язку з цим, стверджує Томіленко, Національна спілка журналістів України висловлює солідарність з потерпілим українським журналістів і його колегами з Білорусі, які, «не дивлячись на ризики, виконують свій професійний обов’язок і інформують про перебіг ситуації».

«Закликаємо владу Білорусі не застосовувати силу до працівників ЗМІ і не переслідувати колег за журналістську діяльність. Розраховуємо на оперативну реакцію Міністерства закордонних справ України в захисті прав українських журналістів, які знаходяться в Білорусі. Висловлюємо солідарність з незалежною Білоруською асоціацією журналістів (БАЖ) », – підкреслюється в повідомленні.

В Беларуси силовики избили украинского журналиста. Скриншот: facebook.com/sergiy.tomilenko

Нагадаємо, після завершення голосування на виборах президента в Білорусі почалися масові заворушення. За даними на 01:00 У сусідній республіці були затримані в цілому близько 120 осіб.

Джерело: