Без лактози: плюси і мінуси рослинного молока

Як ви п’єте каву – чорним або любите капучино і латте? На хвилі масового відмови від коров’ячого молока як ніколи актуальним стає питання: як бути з одним з найпопулярніших в світі напоїв, якщо ви звикли пити його з молоком?

Найбільш очевидний варіант – замінити коров’яче молоко рослинним: соєвим, рисовим, горіховим. Яке вибрати – питання смаку. Ми розповімо про найпопулярніші видах рослинного молока і їх вплив на організм людини.

Мигдальне молоко

Миндальное молоко

Переваги: Як і коров’яче молоко, воно містить вітаміни Е і А, але при цьому відрізняється низькою калорійністю і жирністю.

Недоліки: Мигдальне молоко містить дуже мало білка. А його підсолоджені різновиди перевантажують організм зайвим цукром.

Молоко з кешью

Молоко из орехов довольно жирное

Переваги: Як і мигдальне, молоко з кешью містить мало калорій і жирів. Деякі виробники додатково збагачують його кальцієм і вітамінами D і B12.

Недоліки: Таке молоко досить дороге.

Рисове молоко

Рисовое молоко

Переваги: Рисове молоко є чудовим джерелом вітамінів групи В і магнію. За рахунок високого вмісту вуглеводів воно допомагає зарядитися енергією.

Недоліки: Рис містить велику кількість крохмалю, тому може викликати стрибок цукру в крові, що робить рисове молоко непридатним для діабетиків. Якщо ви хворієте на діабет, пийте коров’яче, соєва або мигдальне молоко.

Кокосове молоко

Кокосовое молоко

Переваги: Кокосове молоко багате на вітаміни, залізом і клітковиною. Незважаючи на високий вміст калорій, експерти стверджують, що воно допомагає прискорити метаболізм.

Недоліки: Густа консистенція кокосового молока більше підходить для приготування їжі, ніж для пиття.

Соєве молоко

Соевое молоко

Переваги: Соєве молоко містить майже стільки ж білка, скільки коров’яче, але при цьому відрізняється меншою кількістю цукру. До його складу входять фітоестрогени, які допомагають кращому засвоєнню кальцію.

Недоліки: Вчені вважають, що таке молоко призводить до дисбалансу статевих гормонів і негативно впливає на фертильність і менструальний цикл. Тому варто обмежити його вживання.

Джерело: