Байден розкритикував Порошенка за диверсійну операцію в Криму в серпні 2016 року – нові записи

У четвер, 9 липня, народний депутат Андрій Деркач на прес-конференції оприлюднив третю частину записів розмов між екс-президентом України Петром Порошенко і колишнім віце-президентом США Джо Байденом.

Байден і Порошенко обговорювали українських диверсантів в Криму в серпні 2016 року. З розмови стає зрозуміло, що диверсійна операція дійсно була. Це фактично визнав Порошенко.

Байден різко критикує рішення про проведення диверсійної операції в Криму. Каже, що це створює ризики ескалації. А також дає привід європейцям звинуватити в цьому Україну.

Порошенко погоджується. Каже, що він не знімає начальника розвідки тільки тому, що не хотів би, щоб це погоджувалося з подіями в Криму.

Байден прямо запитує у Порошенка, чи знав він про цю операцію? Порошенко ухиляється від відповіді. Зрештою Байден роздратовано каже: «Я не хочу, щоб це коли-небудь повторилося». Порошенко гарантує, що не повториться.

Андрій Деркач пояснив, чому він публікує саме зараз цей запис. За його словами, головний фігурант тих подій – Валерій Кондратюк (тоді глава ГУР Міноборони) – зараз знову призначений начальником розвідки.

Деркача цей факт турбує з урахуванням планів Порошенко з організації перевороту з метою повалення президента Зеленського. На думку Деркача, Кондратюк може посприяти Порошенко в здійсненні цих планів.

Відзначимо, мова йде про події, які відбулися в районі міста Армянська в серпні 2016 року. Тоді в ФСБ РФ заявили про виявлення групи українських диверсантів в Криму, які готували серію терактів. При затриманні, за даними російської спецслужби, загинув її співробітник і військовослужбовець Міноборони РФ.

У Міноборони України тоді заявили, що інформація ФСБ про підготовлювані в Криму терактах і причетності до них України не відповідає дійсності. А в Генштабі назвали заяву Федеральної служби безпеки Росії – провокацією.

Джерело: