Австрія знімає заборону на польоти в Україну і ще 17 країн з 1 серпня

З 1 серпня Австрія скасовує заборону на пасажирські перевезення в Україні та ще 17 країн. При цьому українські туристи не зможуть відвідати Австрію через діючих обмежень на в’їзд до країн Шенгенської зони.

Про це в п’ятницю, 31 липня, повідомив посол України у Відні Олександр Щерба.

Так, з 1 серпня з Австрії на літаку можна дістатися в Україну, Росію, Білорусь, Румунію, Молдову, Болгарію, Сербію, Чорногорію, Боснію і Герцеговину, Косово, Албанії, Північну Македонію, Швецію, Китай, Іран, Іспанію, Великобританію і Єгипет . Раніше ці держави перебували в «червоному списку» через високого рівня заражуваність коронавірусів.

Варто зазначити, що українські громадяни не можуть відвідати Австрію та інші країни Європейського Союзу через коронавірусних обмежень на в’їзд в Шенгенську зону. Також з 27 липня в Австрії почали діяти нові правила в’їзду в країну, які передбачають надання негативного результату ПЛР-тесту на Covid-19 при перетині кордону.

«В’їжджають ті, хто має дозвіл на проживання, ті, хто летять з особливих сімейними обставинами (весілля, возз’єднання сім’ї, похорони …), а також на термінове лікування», – пояснив дипломат.

Також Щерба зазначив, що поки невідомо, чи дозволять в’їзд в Австрію українським студентам, які тільки надійшли в місцеві ВНЗ і поки не мають посвідки на проживання.

«Відповіді про порядок їх прибуття у мене поки немає. Буде – напишу », – додав Щерба.

Австрия снимает запрет на полеты в Украину и еще 17 стран. Скриншот: Щерба в Фейсбук

Джерело: