Під час розкопок в Гощі на Рівненщині археологи розкопали двометровий котлован. Вчені вважають, що в 11-му столітті тут проживала заможна родина. Археологи вважають, що сім’я управляла поселенням, а в будинку знайшли чимало артефактів.
Про це пише «суспільности».
«Археологічна експедиція в Гощанському городище тривала тиждень і закінчилася в середу, 2 вересня. Під час розкопок археологи знайшли кільце приблизно 11-го століття, амулети, а також гральні кістки з хребців тварин », – йдеться в повідомленні.
Серед артефактів, знайдених під час експедиції – піч, також швидше за все 11-го століття. Її розкопали на краю плато правого берега річки Горинь в двометровому котловані.
Археолог Олексій Войтюк додає, що, швидше за все, тут проживала сім’я з восьми осіб. Крім того, сім’я була заможною і, можливо, навіть керувала тодішнім поселенням.
Фото: Суспільне
«Є серія виробів, що підтверджують високий статус людини. Можливо, це була людина, чи дружинник, який мав безпосереднє відношення до адміністрації », – сказав Войтюк.
За словами археологів, культурний шар з 12 століття. Він дуже насичений матеріалами пізнього римського часу, тобто предмети залишили готи 2-4 століття нашої ери.
Найцікавішою знахідкою Войтюк вважає кільце 11-го століття. Археолог каже, що вперше знайшов його в такому хорошому стані.
Войтюк розповів, що в майбутньому тут планують зробити оглядовий майданчик.
«Тут планується зробити реконструкцію цього житла, повністю відтворити його, підняти його над поверхнею землі, сучасної поверхнею. У цій зоні будуть ступені до заплави річки, планується Набережна побачень, тобто грандіозний проект », – розповідає археолог.
Всі знайдені археологічні знахідки представлять в Рівненському обласному краєзнавчому музеї в кінці року в щорічній звітній виставці.