Антитіла до одного коронавірусу можуть розпізнавати й інші його види – українські вчені

Вчені з Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького довели існування перехресного імунітету для нового коронавируса, що викликав пандемію в 2020 році. Результати досліджень показали, що антитіла до одного коронавіруса певною мірою розпізнають і інші коронавіруси.

Дослідження, результати якого були опубліковані на сайті medRxiv, стало першою роботою такого рівня про вірус SARS-CoV-2 в Україні. Про його суть і значення розповів сайту AIN.UA професор кафедри гістології, цитології та ембріології ЛНМУ Ростислав Білий.

За його словами, в дослідженнях взяли участь пацієнти, які перехворіли на Covid-19 і лікувалися на клінічних кафедрах університету.

В результаті було виявлено, що майже у всіх коронавірусів є дуже схожі ділянки так званого spike-білка, яким вірус приєднується до клітки. Причому ці ділянки приховані при контакті вірусу з клітиною хазяїна, але після контакту білок «розгортається», щоб забезпечити проникнення вірусної частинки в клітку господаря. І в цей момент згадані ділянки стають добре видимими для клітин імунної системи. Відповідно, вони можуть викликати імунітет.

Антитіла до одного Коронавіруси певною мірою розпізнають і інші коронавіруси. У пацієнтів після Covid-19 антитіла розпізнавали пептиди вірусу MERS.

Що стосується практичної значущості роботи, то вона важлива для розуміння, чому при тестуванні на вміст імуноглобулінів для постановки діагнозу Covid-19 потрібно відносно високе значення антитіл в тесті. Також дослідження дає розуміння, чому не варто використовувати вакцини проти Covid-19 на основі коронавірусних векторів.

Джерело: