Американський Мін’юст вимагає вилучити у Коломойського нерухомість в США

Мін’юст США вимагає конфіскувати у олігарха Ігоря Коломойського офісну вежу в Луїсвіллі і офісний парк в Далласі, які придбали за гроші, незаконно привласнені у ПриватБанку.

Джерело: прес-служба міністерства юстиції США

Дослівно: «Сполучені Штати подали дві цивільні скарги про конфіскацію в Окружний суд США по Південному округу Флориди, стверджуючи, що комерційна нерухомість в Луїсвіллі, штат Кентуккі, і Далласі, штат Техас, придбана за рахунок коштів, незаконно привласнених ПриватБанком в Україні, підлягає конфіскації ».

Деталі: Стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, привласнили та пограбували банк на мільярди доларів.

Зокрема, вони відмивали частина злочинних доходів з використанням безлічі банківських рахунків підставних компаній, в основному в кіпрському відділенні ПриватБанку, до того, як перевели кошти в Сполучені Штати.

Як стверджують в американському міністерстві, співробітники Коломойського і Боголюбова, Мордехай Корф і Уріель лабері, що діють з офісів в Майамі, створили мережу організацій, під деякою зміною назви «Оптима», для подальшого відмивання незаконно привласнені кошти і їх інвестування.

Вони придбали нерухомість і підприємства в США на сотні мільйонів доларів, включаючи майно, яке підлягає конфіскації: офісну вежу в Луїсвіллі, відому як PNC Plaza, і офісний парк в Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom.

Загальна вартість будівель становить близько 70 мільйонів доларів.

Що було раніше: Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в Сполучених Штатах і в усьому світі.

У Клівленді ФБР у вівторок прийшла з обшуками в офіси фірми, власником якої, за даними ЗМІ, є український олігарх Ігор Коломойський.

Передісторія:

На початку 2019 року стало відомо, що Коломойський і його партнери по компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скупку місцевих активів Optima витратила близько 250 млн доларів.
Партнери Коломойського в США – Мордехай Корф і Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида.
На початку 2020 року стало відомо, що Коломойський знаходиться під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів в сфері нерухомості. Серед покупок, які вивчає слідство: розкішний готель на 484 номери в Клівленді з видом на озеро і 21-поверхову офісну будівлю.

Джерело: